Prezent na dzień Babci

babcia z wnukiem

Prezent na dzień Babci

 

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. To święto tej, która jest nam szczególnie bliska, zawsze służy dobrą radą, która wspiera nawet wtedy, gdy podpadniemy rodzicom i wydaje się, że świat wali się nam na głowę. Zawsze możemy na nią liczyć – nie zapominajmy więc o niej w dniu jej święta. Obok pięknych życzeń warto więc przygotować dla niej szczególny upominek, który będzie świadectwem naszej pamięci, a także przyda się naszej babci.

Co wybrać? Podpowiadamy poniżej.

Ile babć, tyle pomysłów

Każda babcia jest inna, dla każdej więc można przygotować zupełnie inny prezent. Zastanówmy się więc najpierw, czy nasza babcia jest przebojową kobietą, interesującą się modą, kosmetykami, ciągle jeszcze aktywną, czy raczej woli spędzać czas w domowym zaciszu, z robótką czy książką w ręce. A może uwielbia suplementy diety i co rusz kupuje jakiś nowy wzmacniający ciało i wspomagający pracę umysłu preparat?

Książka

Babcia uwielbiająca literaturę ucieszy się na pewno z książki. To prezent uniwersalny, warto jednak wiedzieć, jakich autorów lubi nasza seniorka, czy podobają jej się kontrowersyjne nowości, czy ceni sobie raczej klasykę. Podpytajmy babcię wcześniej, czy jest jakaś książka, którą chciałaby przeczytać, czy jest autor, którego uwielbia – i z tą wiedzą wyruszmy do księgarni. Do książki możemy również dokupić… krzyżówki, które większość babć namiętnie rozwiązuje, o ile oczywiście wiemy, że i nasza babcia należy do grona „krzyżówkomaniaczek”. Inną opcją, którą również znajdziemy w księgarni, jest kalendarz. Jako że dzień Babci wypada na początku roku, również on może się okazać trafionym prezentem.

Suplementy diety dla seniorów

Innym dobrym pomysłem są suplementy diety, zawierające witaminy i minerały, skomponowane z myślą o seniorach. Dowiedzmy się jednak wcześniej, czy nasza babcia może je brać, czy nie wejdą w żadne interakcje z przyjmowanymi przez nią na stałe lekami i koniecznie w momencie wręczania powiedzmy, w jakich dawkach dany preparat należy przyjmować. Osobiście znam przypadek, kiedy babcia dostała wzmacniającą serce nalewkę, którą należało pić w ilości nakrętka dziennie, i wypiła ją praktycznie na raz, bo myślała, że to zwykły sok, a konsekwencją tej sytuacji była wizyta na pogotowiu.

Kosmetyki

Innym dobrym prezentem dla babci są kosmetyki – oczywiście jeżeli wiemy, że babcia będzie ich używała i będzie z nich zadowolona. W drogeriach dostępne są serie dla kobiet w wieku powyżej 55, 60, a także 70 lat, na pewno znajdziemy coś, co ucieszy naszą seniorkę. Możemy też zdecydować się na ekskluzywny zestaw z balsamem do ciała, kremem do rąk i do stóp, piękne perfumy – podejmując decyzję o zakupie, miejmy na uwadze preferencje babci, które mogą różnić się od naszych potrzeb.

Coś do kuchni

Wiele z naszych babć to cudowne gospodynie domowe, na pewno ucieszy je coś do kuchni. Mogą to być rękawice kuchenne, nowy garnek, czajniczek do parzenia herbaty czy kawiarkę do kawy, pięknie wykonany zestaw pojemników na przyprawy itp. – sami powinniśmy najlepiej wiedzieć, czego babcia potrzebuje, i kupić jej odpowiedni kuchenny gadżet.

Inne pomysły

Jeżeli znamy zainteresowania babci, możemy kupić jej coś, co się z nimi wiąże – babcia uwielbiająca robótki ręczne czy wyszywanie ucieszy się z nowych akcesoriów, np. z zestawu kolorowych mulin czy włóczek, babcia kochająca kwiaty z nowej rośliny doniczkowej itp. Przydać się może także piękny ręcznik, elegancki szlafrok, nowa pościel czy ładny obrus. Do każdego z tych prezentów możemy także dokupić ulubioną kawę czy herbatę naszej babci, a także coś słodkiego – każda babcia powinna być zadowolona.

Coś zrobionego własnoręcznie

Oczywiście babcie cieszą się również z prezentów robionych własnoręcznie, które świadczą o zaangażowaniu i włożeniu w ich przygotowanie całego serca. To laurki, rysunki, a nawet obrazy, które mogą przedstawiać babcię i nas, karykatury babci z wnukami (wersja dla babć z poczuciem humoru), oprawione w antyramę itp. Pomysłów jest naprawdę wiele – wystarczy po prostu ruszyć głową – i do dzieła.

Powodzenia!

Reply