Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D

„Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów” to kolejna, tym razem cyfrowa wersja przygód mamuta Manfreda, leniwca Sida i tygrysa szablozębnego Diego.

Naszych dobrych znajomych czeka kolejna pełna niebezpieczeństw i zwrotów akcji przygoda, związana ze zmianami klimatycznymi stale zachodzącymi w przyrodzie (rozpoczyna się wędrówka kontynentów, której zawdzięczamy kształt aktualnej mapy świata), w czasie której pojawią się m.in. groźni piraci, pierwsza miłość, ojcowskie dylematy czy pochwała dla tolerancji, której zwolenniczką jest jedna z nowych bohaterek.

Bystre oko widza zauważy nawiązania do różnych gatunków i konwencji filmowych, znanych z dużego i małego ekranu, nie zabraknie dobrej zabawy, brawurowych gonitw, pościgów, śmiechu, haseł, które będą miały szansę wejść do codziennego języka, a także wzruszenia. Serce ponownie kradnie wiewiór Scrat, który – tak jak w poprzednich częściach – w motywowanej chciwością pogoni za żołędziem niejeden raz ryzykuje życie i wydaje się nie zdawać sobie sprawy z ostateczności czasów, w jakich żyją bohaterowie.

Film i dla dzieci, i dla dorosłych. Oprócz dobrej zabawy zmusza także do refleksji nad siłą i funkcją miłości, przyjaźni i rodziny, uczy wzajemnego szacuku i pracy w zespole, stanowi więc świetną podkładkę dla rozmowy z dziećmi o ważnych sprawach.

Poniżej zwiastun:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3aBZcQpMIYs[/youtube]

Reply