Gdzie wybrać się na wycieczkę jesienią?

Gdzie wybrać się na wycieczkę jesienią?

Gdzie wybrać się na wycieczkę jesienią?

Wbrew pozorom nie tylko okres wakacyjny jest najlepszym czasem na planowanie wycieczek zagranicznych. Również jesień może być na tą okazję świetną porą. Sprawdź, gdzie można się wybrać, aby cieszyć się słońcem!

Zapomnij o przepełnionych basenach, kolejkach do zabytkowych miejsc czy hałaśliwych tłumach na ulicach. Możesz także zabrać nieco mniej pieniędzy. Na wyspach temperatury nadal rozpieszczają. Sięgają co najmniej dwudziestu stopni, a im dalej na południe, tym liczyć można się z jeszcze cieplejszymi temperaturami. Po szaleństwie sezonowym ceny wracają na bardziej przystępny poziom. A jaka satysfakcja! Podczas gdy inni twoi znajomi już dawno powrócili ze swoich mniej lub bardziej udanych wycieczek i dawno o nich zapomnieli, ty możesz pakować bagaż.

Korsyka – wyspą piękna

Białe klify schodzące prosto do morza, góry i miasteczka, w których czas się zatrzymał, to tylko kilka z atrakcji, które zapierają dech w piersiach. Resztę sam odkryjesz, zwiedzając wyspę… pieszo. To tutaj znajduje się najpopularniejsza trasa trekkingowa w Europie. Jest jeszcze jeden powód, dla którego pojechać na Korsykę. To środek sezonu na …kasztany! Oprócz smacznych kasztanów warto spróbować lokalnego przysmaku, jakim jest brocciu, czyli owczy ser podawany z borówkowym dżemem. A po najedzeniu spacer. Najlepiej do Ajaccio, gdzie urodził się Napoleon Bonaparte.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=cw4S-idyppA[/tube]

Cypr – starożytne ruiny, mozaiki i piękne plaże

Na Cyprze spotykają się trzy kontynenty: Europa, Azja i Afryka. Cypr jest miejscem, gdzie muszą spotkać się wszyscy miłośnicy historii i starożytnej kultury. Dzięki temu, że mieszały się tu wszystkie wpływy – egipskie, greckie, perskie, rzymskie i tureckie – powstało tak bogate kulturowo miejsce. Ogromne wrażenie robią grobowce i bizantyjski zamek. Na Cyprze znajduje się zna skała Afrodyty, która to wynurzyła się z piany. Legenda mówi, że okrążenie skały wpław daje wieczną młodość. Latem ciężko tego dokonać – zbyt wielu jest na to chętnych, jednakże jesienią czy zimą, jak najbardziej możliwe i wykonalne.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=0JAaQWJ6TVs[/tube]

Lawenda prosto z Hvar

Hvar jest najbardziej słoneczną wyspą Chorwacji. Przez sto dni na niebie nie ma ani jednej chmurki. Wyspa też często nazywana jest zagłębiem lawendowym, ponieważ jej pola zajmują znaczną jej powierzchnię. Można przywieźć ze sobą ususzony woreczek z lawendą  i świeży olejek lawendowy, który będzie przypominał nam o bajecznych wakacjach. Hvar to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji, podobnie jak Jelsa, która słynie z romantycznej, portowej promenady pachnącej lawendą.
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=CJumR9FhZU8[/tube]

Teneryfa – miejscem rozrywki i aktywnego wypoczynku

Najpiękniejsza spośród siedmiu z Wysp Kanaryjskich – Teneryfa. Pięknie ogrody botaniczne, miasteczka, masyw wulkaniczny czy wiele atrakcji dla dzieci sprzyja odwiedzeniu wyspy właśnie w okresie posezonowym. Klimat jest łagodny przez cały rok, sprzyja wycieczkom, plażowaniu czy nawet imprezowaniu! Kluby, puby i dyskoteki są otwarte cały czas, najciekawsze zakątki znajdziesz w Los Christianos, Playa de Las Americas czy Adeje.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=F1MmIPCO_Ac&feature=related[/tube]

Reply