Ile żyją plemniki?

ile żyją plemniki

Ile żyją plemniki?

Niezależnie od tego, czy właśnie starasz się o dziecko, czy raczej próbujesz zapobiegać ciąży, powinnaś wiedzieć jak długo plemniki mogą przeżyć w macicy oraz na zewnątrz od momentu ejakulacji. Plemniki są bardzo odporne i mogą żyć dłużej niż podejrzewasz, jeżeli mają oczywiście sprzyjające warunki.

 

Plemnik zbudowany jest z główki, szyjki oraz witki, porusza się ruchem spiralnym, wwiercając się niejako w środowisko, dzięki czemu zachowuje prosty kierunek ruchu z prędkością 3 mm na minutę.

Plemniki potrzebują 90 dni, by w pełni dojrzeć w jądrach mężczyzny. Od momentu wytrysku, długość ich życia jest zależna od środowiska w jakim się znalazły oraz od ilości fruktozy w nasieniu. Największą ruchliwość plemniki wykazują w środowisku o temperaturze 37 stopni, utrzymuje się ona jednak tylko 10 do 12 godzin.

Jeżeli sperma ma kontakt z powietrzem, i nie została zdeponowana w kobiecie, plemniki mogą przeżyć przeważnie do kilku godzin. Jeśli zaś wytrysk nastąpił w kobiecie, a śluz z szyjki macicy pochłoną spermę, plemniki mogą przeżyć nawet od 3 do 5 dni!

Płyn, który wydobywa się z członka mężczyzny przed ejakulacją jest podobny do kobiecego śluzu. Pojawia się, gdy mężczyzna jest podniecony. Śluz przygotowuje ciało do stosunku i jego zadaniem jest nawilżenie intymnych części ciała. W wyniku kontaktu narządów rodnych kobiety z męskim śluzem również możliwe jest zajście w ciążę! Dlatego właśnie stosunek przerywany nie zapobiega w stu procentach przed ciążą.

Jeśli starasz się o dziecko współżyj w czasie jajeczkowania, czyli mniej więcej w środku cyklu. Dzięki zdolności plemników do przeżycia w śluzie od 3 do 5 dni, moment odbycia stosunku względem twojego cyklu jest ważniejszy, niż usilne starania się o zajście w ciążę.

 

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=pDLZ4On28Pc[/tube]

Reply