Jak dbać o przedłużone włosy?

przedluzone wlosy

Jak dbać o przedłużone włosy?

Jeśli natura nie obdarzyła Cię pięknymi, gęstymi lokami, zawsze możesz jej pomóc i doczepić włosy sztuczne. Świetnie sprawdzą się też w sytuacjach, w których chcemy wyglądać zjawiskowo. Jednak pielęgnacja włosów doczepianych różni się nieco od pielęgnacji tych naturalnych.

Włosy doczepiane to koszt rzędu 1500 zł w górę, dlatego warto odpowiednio o nie dbać. Jak sobie z nimi poradzić?

Pielęgnacja przedłużonych włosów

1. Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiednie do przedłużonych włosów szczotki. Są one delikatniejsze i nie powodują sfilcowania włosów. Jeżeli nie wiesz, jaka szczotka będzie najodpowiedniejsza, poradź się ekspedientki w sklepie fryzjerskim lub swojej fryzjerki, a na pewno uzyskasz satysfakcjonującą poradę.

2. Unikaj urządzeń emitujących wysoką temperaturę. Przedłużane włosy są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić, nawet podczas suszenia czy prostowania.

3. Włosy doczepiane myj zawsze delikatnym, rzadkim szamponem. Najlepiej, aby był to specyfik ułatwiający rozczesywanie. Poniżej film ilustrujący, w jaki sposób najlepiej myć przedłużone włosy.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=0jS8MokXQ9s[/tube]

4. Gdy nakładasz na włosy odżywki lub maski, zawsze unikaj miejsc, w których sztuczne włosy łączą się z naturalnymi (tak zwane zgrzewy). Mogą one rozpuścić się pod wpływem drażniących produktów.

5. Susząc włosy, zawsze używaj niskiej temperatury, wysoka może źle wpłynąć na keratynę i zgrzewy, a nawet spalić włosy!

 

Reply