Jak działa pistolet do paintballa?

paintball

Jak działa pistolet do paintballa?

Paintball to gra zespołowa, która odkąd stała się dostępna dla ogółu, z miejsca podbiła serca setek miłośników tego typu rozrywki. Polega na prowadzeniu „udawanej” walki przy użyciu markerów, czyli urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej.

Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak działają pistolety do gry w paintball i czym różnią się od tradycyjnej broni.

Źródłem energii potrzebnej do wystrzelenia kulki jest azot, dwutlenek węgla lub powietrze. Jeden z tych gazów zostaje sprężony w specjalnym pojemniku przymocowanym do pistoletu.

Kuleczki wypełnione farbą w różnych kolorach, pękające i rozpryskujące się przy uderzeniu w cel, przechowywane są w przymocowywanym do urządzenia magazynku.

Przed każdym wystrzałem marker musi zostać przeładowany. Następuje cofnięcie zamka. Dzięki temu z magazynku zostaje uwolniona kuleczka, która trafia do lufy. Jednocześnie główna sprężyna znajdująca się między zamkiem a młotkiem zostaje ściśnięta. Naciśnięcie spustu uwalnia młotek z tej pozycji, sprężyna zaś go cofa. Młotek uderza w kowadełko osadzone na rurce i również ją cofa. Tym samym otwiera się zawór sprężonego gazu. Zostaje uwolniona odpowiednia jego „porcja”, potrzebna do wystrzału. Dostaje się ona do rurki i wypycha kulkę z lufy. Na miejsce wypchniętej kulki trafia kolejna. „Broń” jest gotowa do następnego wystrzału po ponownym przeładowaniu.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=bsvsRMWzPSs[/tube]

Reply