Zmiana czasu z zimowego na letni 2013

zmiana czasu 2013

Zmiana czasu z zimowego na letni 2013

Za kilka dni czeka nas kolejna zmiana czasu – z zimowego na letni. Nastąpi w nocy z soboty 30 marca 2013 na niedzielę 31 marca 2013 roku i zbiegnie się ze świętami Wielkiej Nocy.

O godzinie 3:00 w nocy będziemy musieli przesunąć wskazówki zegarków o godzinę do przodu – na 4:00. W związku z tym nasz sen skróci się o godzinę, co może nieco zmartwić wszystkich tych, którzy lubią sobie pospać… oraz tych, którzy wybierają się w Wielką Niedzielę na Rezurekcję.

Warto wiedzieć, że zegary w sprzęcie elektronicznym, np. w komputerach czy nowoczesnych telefonach komórkowych, zostaną przestawione na czas zimowy automatycznie, nie musimy więc o tym pamiętać czy robić tego ręcznie.

Koniecznie jednak zawczasu przestawmy wskazówki w zegarach ściennych, budzikach czy czasomierzach noszonych na ręce, zwłaszcza, jeżeli to one stanowią nasze główne źródło informacji o czasie – unikniemy w ten sposób kłopotliwych często wpadek związanych np. ze zbyt wczesnym przyjściem na umówione spotkanie.

O tym, dlaczego zmieniamy czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni, przeczytacie szerzej w poniższych artykułach:

Po co właściwie przestawiamy zegarki?

Jaki sens mają zmiany czasu?

Zapraszamy do lektury!

Reply