Jak kolor odzieży wpływa na osobowość?

Jak kolor odzieży wpływa na osobowość?

Jak kolor odzieży wpływa na osobowość?

Aby kolor stał się dla nas naturalnym środkiem wyrazu, musimy poznać psychiczne oddziaływanie barw na nasz charakter.

Wówczas bogatsi o nową wiedzę będziemy mogli idealnie dobrać odpowiedni kolor do swojego wnętrza.

Wpływ kolorów na charakter

Kolor czerwony jest postrzegany jako siła, energia i namiętność. Wybierające tę barwę najczęściej są charakteryzowane jako ludzie dynamiczni, energiczni, pełni chęci do działania. Za sprawą czerwieni stajemy się bardziej aktywni oraz gotowi do bezpośredniego działania. Bez wątpienia będziemy także bardziej widoczni. Ubierając czerwoną sukienkę czy spodnie nie wcielimy się w tłum.

W pomarańczy tkwi chęć odbywania przygód, odwaga i entuzjazm. Ludzie, którzy lubią ten kolor, zazwyczaj są pełni dobrego humoru i uśmiechu, lubią przebywanie z ludźmi i możliwość nawiązywania różnego rodzaju kontaktów.

A dla osób, które lubią rządzić, kontrolować i dominować, najlepszy będzie żółty. Jest to kolor kojarzony ze Słońcem, dlatego ubierając żółtą odzież, stajesz się jaśniejszy i pogodniejszy. Ponadto kolor żółty wpływa kreatywnie na umysł, sprzyja otwartości. Polecany dla osób, które wykonują pracę psychiczną.

Zieleń uspakaja i wycisza. Osoby często ubierające się w ten kolor charakteryzuje poukładanie, rozwaga i dbałość o tradycję. Osoby lubiące zieleń jednocześnie są miłośnikami przyrody i poczucia bezpieczeństwa, jakie im daje.

Turkus zapełnia twoją szafę? Zapewne odczuwasz wielką potrzebę bycia na czasie, w towarzystwie najnowszych trendów. Chcesz, aby zauważono w tobie młodzieńczy temperament i osobowość. Jeśli jesteś zwolennikiem turkusu, to znaczy, że jest w tobie dużo pozytywnej energii, a ty sam/a jesteś osobą, która potrafi zjednać sobie wielu ludzi.

Niebieski charakteryzuje ład, porządek i harmonię. Osoby ubierające się na niebiesko na pierwszy plan wysuwają spokój i ciszę. W ludziach najbardziej doceniają szczerość, uczciwość i lojalność. Lubią od czasu do czasu zatopić się w marzeniach. Tworzą swój własny świat, gdzie toną w fantazjach.

Z kolei „fioletowi” doskonale znają swoją wartość. Od ludzi wymagają należytego szacunku i akceptacji ich godności. Taki kolor jest często wybierany przez artystów z uwagi na swoje właściwości kreatywne i duchowe.

Czerń symbolizuje śmierć, smutek i pokutę. Uważana jest za symbol tajemnicy oraz buntu przeciw ogólnie panującym normom i zasadom. Jeśli chcesz wyglądać atrakcyjnie i budzić szacunek – wybieraj czerń, tak jak to robią biznesmeni. Oczywiście, czerń stanowi zaprzeczenie wszystkich kolorów.

Z kolei biel ma w sobie wszystkie te barwy, które cechuje niezależność. Biała odzież kojarzona jest z czystością i niewinnością.

Ubierasz się na brązowo? To znaczy, że jesteś oddanym pracownikiem, mężem, ojcem i przyjacielem. Choć cierpisz na poczucie braku bezpieczeństwa, to jednak w życiu podążasz za praktycyzmem. W niebywały sposób potrafisz zawsze dotrzeć do centrum sprawy, bez jakichkolwiek problemów.

One Response

  1. AW

Reply