Jak poczuć odrobinę lata jesienią i zimą?

Jak poczuć odrobinę lata jesienią i zimą?

Jak poczuć odrobinę lata jesienią i zimą?

Jesienią i zimą marzymy, by cofnąć czas o kilka miesięcy, i chcemy lata. Mamy dla was dobre wiadomości – istnieją domowe sposoby na przywołanie słonecznych dni i poprawę wyglądu.

Latem rzadko mamy problem z porannym wstawaniem, jesienią i zimą ledwo zwlekamy się z łóżka, a do tego długo nie możemy dojść do siebie. Mamy kilka sposobów by cera była znów opalona, a samopoczucie wyjątkowo dobre, wystarczy lekka korekta nawyków.

Gotowi do akcji

Nie należy przekładać w nieskończoność porannego wstawania. Jedna zasada – pobudka od razu po pierwszym budziku, kilka skłonów, odsłonięcie zasłon i wpuszczenie światła, które powinno nas po woli rozbudzić. Rano najlepiej pójść pod prysznic, który zapachnie egzotycznymi owocami i przypomni nam ciepłe lato. Myślmy wtedy o wakacjach, najcieplejszych dniach wiosny.

Jeśli mamy czas rano, warto zrobić sobie peeling cukrowy, który pobudzi nasze zmysły, zetrze warstwę martwego naskórka i stworzy bazę pod balsam nawilżający.

Oto przepis: cukier kryształ wsypujemy do pojemnika, dodajemy oliwkę lub żel pod prysznic w proporcjach 3/4 do 1/4  i kilka kropel olejku eterycznego. Wmasowujemy mieszankę w ciało i spłukujemy – gotowe.

Dieta i ruch

Latem zazwyczaj się lżej odżywiamy, jemy więcej owoców i warzyw, a do tego spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Efekty widać od razu: promienna cera, zdrowe i lśniące włosy. Czy w listopadzie można osiągnąć taki efekt? Owszem. Dietą i dodatkowym ruchem.

Wykorzystujemy mrożone warzywa i owoce, które nie tracą wartości odżywczych. Co dzień spędzajmy minimum pół godziny na świeżym powietrzu, a rezygnacja z jazdy autobusem czy spacer w deszczu dobrze nam zrobi.

Tak pachnie lato

Owoce, skoszona trawa, morze i kwiaty pachną specyficznie. Jesienią i zimą warto sięgać po produkty, perfumy, balsamy, które pachną podobnie. Najlepiej zastąpić ciężkie perfumy lekką wodą toaletową o energetyzującym zapachu cytrusów czy kwiatów.

Przede wszystkim nie rezygnujmy z tego, co lubimy, uprawiajmy sporty i miejmy pozytywne nastawienie, które odpędzi nawet najczarniejsze chmury jesieni.

Warto zafundować sobie odrobinę koloru. Można go zastosować na paznokciach, ustach czy powiekach. Możliwości jest wiele, a barwy dodadzą nam energii na cały dzień.

Reply