Jak przedłużyć trwałość makijażu?

makijaż

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Piękny, zadbany makijaż to marzenie każdej kobiety. Jeśli posiadłyśmy już umiejętność wykonania precyzyjnej kreski, idealnego roztarcia cieni, nakładania różu na policzki, teraz warto zastanowić się co zrobić by efekt utrzymywał się przez cały dzień.

Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych trików i sprawdzonych sposobów na zwiększenie trwałości naszego makijażu.

Przedłużanie trwałości makijażu twarzy

twarzNawet najlepszy i najdroższy podkład nie utrzyma się na naszej twarzy, jeśli uprzednio nie przygotujemy odpowiednio cery. Pamiętajmy o peelingach, dzięki którym pozbywamy się martwego naskórka i suchych skórek, które podkład często uwydatnia. Warto przed nałożeniem fluidu użyć kremu i toniku, które stworzą świetną powierzchnię do rozprowadzania kosmetyku. W sklepach znajdziemy też bazy (primery) pod podkład, które dobieramy do rodzaju naszej skóry (tłusta, mieszana, sucha). Sprawią one,  że drobne zmarszczki zostaną wypełnione, twarz będzie gładka, a co za tym idzie podkład lepiej się rozprowadzi i dłużej utrzyma.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery tłustej, musimy zakupić dobry puder matujący. Świetnie utrwali on podkład i zapobiegnie świeceniu twarzy. Powierzchowne omiecenie skóry pudrem nie zawsze wystarcza. Najlepiej nakładać go puszkiem lub pędzlem, „wciskając” w twarz, tak aby dobrze stopił się ze skórą.

Istnieje zasada, która mówi, że „suche nakładamy na  suche, mokre na mokre”. Oznacza to, że puder i bronzer sypki czy w kamieniu nakładamy na przypudrowaną twarz, nie zaś na podkład – wtedy powstają nieestetyczne plamy, które trudno rozetrzeć. Natomiast róże w kremie nakładamy na fluid i następnie przypudrowujemy.

Przedłużanie trwałości makijażu oczu

Podobnie jak do twarzy, tak i dla powiek stworzono bazy. Mają one zwiększyć trwałość cienia, wzmocnić, podbić jego kolor i ułatwić rozprowadzanie. Również dobrym sposobem jest nakładanie cieni na mokro – spryskujemy pędzelek wodą termalną lub mineralną i dopiero wtedy sięgamy po cień.

Jeśli nasze powieki są bardzo tłuste i nie pomagają nawet bazy pod cienie, a cienie w ciągu dnia zbierają się w zmarszczkach powieki, warto wypróbować użycie wodoodpornego cienia w kremie. Mają one dużo większą trwałość od cieni sypkich, a nałożone na bazę są nie do zdarcia.

Problem ze ścierającym się eyelinerem można rozwiązać poprzez ugruntowanie go cieniem w tym samym kolorze. Działanie jest podobne jak w przypadku pudru i podkładu – cień przykleja się do mokrej faktury eyelinera i utrzymuje go przez cały dzień. Tak samo postępujemy z kredą do oczu.

Jeśli chodzi o białą, cielistą lub innego koloru kredkę na linię wodną, to sprawa jest trochę trudniejsza. Jest to obszar, na który nie nałożymy bazy ani innych specyfików. Jedynym skutecznym sposobem jest zakup dobrej jakościowo kredki, która sama przetrwa długie godziny na naszym oku. Przed zakupem warto poszukać w Internecie opinii na temat danego produktu – unikniemy tym samym zakupu złego jakościowo.

Gdy wybieramy się na całonocną imprezę (na przykład studniówka) czy na wesele powinnyśmy dodatkowo wspomóc nasz makijaż. Możemy spryskać twarz lakierem do włosów (ale nie jest to metoda na co dzień!) bądź użyć specjalnych fixerów w sprayu (używanych po wykonaniu makijażu) czy wód termalnych (te ostatnie nakładamy przed nałożeniem podkładu).

makijaz oczu

Reply