Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

piekne nogi

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Golenie ciała zwykłą maszynką to bardzo popularny sposób depilacji wśród kobiet. Jest to metoda bardzo szybka, trzeba ją często powtarzać, a równocześnie jest bezbolesna – to chyba najważniejsza cecha, która do niej przekonuje. Dla tych z nas, które borykają się z problemem wrastających włosów jest idealna – nie powoduje osłabienia włosów, dlatego też nie mają one problemu z przebiciem się przez skórę (a to właśnie przyczynia się do wrastania włosków).

Aby uniknąć podrażnień i zaczerwienień, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najważniejsze z nich omawiamy poniżej.

Jak zapobiegać podrażnieniom po goleniu? – wskazówki

  1. Nie gól nóg czy innych części ciała tępą maszynką!
  2. Wybieraj golarki przeznaczone dla kobiet, najlepiej z ruchomą główką i co najmniej trzema ostrzami.
  3. Przed każdym zabiegiem odkaź swoją maszynkę spirytusem lub wodą utlenioną. Wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii!
  4. Nie korzystaj z golarki partnera! Maszynki dla mężczyzn są przeznaczone do twarzy, posiadają też mniej zabezpieczeń przed podrażnieniami (mężczyźni mają grubszą skórę). Jednak jeśli posiadasz obfite owłosienie, możesz przetestować męskie maszynki – zwykle są ostrzejsze i wolniej się zużywają.
  5. Maszynkę najlepiej zmieniać co 5 – 10 użyć (zależy od jakości), ale gdy widzisz, że wcześniej jest już tępa – wyrzuć ją. Jak rozpoznać, czy maszynka jeszcze nadaje się do użycia? Wystarczy przejechać nią po nodze – jeśli nie idzie gładko, nadaje się do kosza.
  6. Przed goleniem wykonaj peeling. Pozbędziesz się wtedy martwego naskórka, suchych skórek. Golenie pójdzie gładko!
  7. Nie gól nóg na sucho. Zawsze używaj do tego pianki lub żelu, świetnie sprawdzi się też odżywka do włosów lub balsam do ciała. W ten sposób unikniesz podrażnień.
  8. Nie wyrzucaj osłonek na ostrza maszynki. Są one świetnym zabezpieczeniem przed bakteriami i kurzem, które mogą doprowadzać do zakażeń.

Jeżeli będziesz się stosować do powyższych porad, będziesz cieszyć się gładkimi nogami bez podrażnień! Obejrzyj też poniższy film, który wyjaśni sporo Twoich wątpliwości.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=StaXNNyZg_8[/tube]

 

Reply