Jak uzyskać zwrot podatku za pracę za granicą?

Wielu z nas emigrowało za granicę w poszukiwaniu pracy, która może niekoniecznie przyniesie satysfakcje i będzie spełnieniem zawodowych ambicji, ale na pewno da pieniądze, o wiele większe, niż moglibyśmy zarobić w rodzimym kraju. Choć w krótszej perspektywie praca za granicą na czarno wydaje się być korzystniejsza, to jednak lepiej nie ryzykować i zdecydować się na legalną pracę oraz opłacać składki.

„To chore!”, pomyślisz. „Przecież musiałbym oddawać lwią część zarobionych pieniędzy!” Jasne, ale oddawałbyś je z myślą o swojej przyszłości, o tym nie wolno zapominać. Wiele osób wyjeżdżało za granicę i pracowało na czarno, myśląc, że tak jest lepiej dla nich, sądząc, że z legalnej pracy i tak nie odzyskaliby zwrotu podatku. Jednak obecnie odzyskanie podatku jest możliwe, ale trzeba się o to postarać – nikt nie przyjdzie i nie odda nam go dopóki sami o niego nie zawalczymy.

Jest o co walczyć!

Firmy zajmujące się odzyskiwaniem podatków szacują swoją skuteczność na miliardy złotych odzyskanych dla swoich klientów w ostatnich lata! Firm takich jest ostatnio sporo, więc mamy w czym wybierać.

Wyjeżdżając za granicę i pracując za najniższą stawkę godzinową, mamy szansę zarabiać około czterokrotnie więcej niż w Polsce za podobną stawkę w złotówkach. Stąd też opłaca się za granicą pracować i przywozić zarobione pieniądze, ale też i starać się o zwrot podatku – im dłużej się pracowało i więcej zarabiało, tym więcej zwrotu można dostać. I tak na przykład za 2-3 lata pracy za granicą można odzyskać nawet kilka do kilkunastu tysięcy złotych podatku. Jest więc o co powalczyć! To pieniądze, które nam się należą i szkoda byłoby, gdyby po prostu przepadły. Gdy odzyskamy zwrot podatku z pracy za granicą, może to być dla nas dodatkowy zastrzyk gotówki, niejednokrotnie bardzo przydatny.

Jak wybrać rzetelną firmę?

Wystarczy skorzystać z oferty którejś z firmy zajmującej się odzyskiwaniem podatków za pracę za granicą. Firmy te licznie ogłaszają się w Internecie, a także na plakatach na ulicy, bez problemu więc będziemy mogli wybrać spośród takiej, która nas zainteresuje najbardziej.

A co należy brać pod uwagę? Przede wszystkim rzetelność firmy, potwierdzoną w różnych źródłach, a także prowizję, jaką sobie ona życzy za pomoc w odzyskaniu podatku – prowizja to zwykle jakiś procent od kwoty, którą uda się odzyskać, najkorzystniej dla nas byłoby więc, gdyby była jak najniższa. Na stronie internetowej danej firmy należy wypełnić ogólny formularz kontaktowy i czekać na kontakt od konsultanta, z którym uzgodni się wszelkie szczegóły dotyczące kompletnej dokumentacji, jaką należy zebrać, i sposobu przedstawienia jej danej firmie.

Reszta zadania, czyli wyegzekwowanie zwrotu podatku, należy do pracowników danej firmy, którzy doskonale wiedza, w jaki sposób należy przedstawić dokumentację, by mieć podstawy do roszczeń. W końcu im również zależy na Twoim podatku – mają z tego prowizję! Odzyskiwanie podatku z pracy za granicą nie jest niczym nielegalnym i trudnym, jest po prostu dla przeciętnego obywatela polskiego nieco zbyt skomplikowane ze względu na różnice prawne, na szczęście za niewielką opłata można się pozbyć kłopotu z głowy.

Reply