Jak wypromować swój talent w sieci?

Jak wypromować swój talent w sieci?

Jak wypromować swój talent w sieci?

Gdy posiada się jakiś talent, należy go przede wszystkim szlifować, a później promować. Promocja jest niezbędna do tego, by móc podnosić wiarę w siebie, a nawet zarabiać pieniądze. Potrzebna jest też do tego, by móc wystawić swój talent na widok publiczny, poddać go publicznej ocenie. To powoduje, że można wysłuchać krytyki, która będzie cenna przy dalszym rozwijaniu talentu. Można pochwalić się swoimi osiągnięciami, można wysłuchać także pochwał, przez to podbudować siebie i swoje poczucie własnej wartości. To wszystko jest niezwykle ważne, by móc osiągnąć sukces. Dziś talenty promuje się w sieci – jest to źródło bardziej popularne w dzisiejszych czasach niż telewizja czy radio. Dlatego też młodzi artyści, piosenkarze, muzycy czy malarze i uzdolnieni ludzie z innych branż, powinni przede wszystkim na Internecie skupić swoje starania promocyjne. Nie trzeba w tym celu zatrudniać specjalistów z branży promotorskiej. Można to zrobić samodzielnie.

Tylko jak?

Ważne jest to, by dokładnie znać strukturę Internetu, jego zasady działania, sposoby funkcjonowania użytkowników w sieci. W tym celu niestety trzeba poświęcić wiele czasu na studiowanie Internetu, testowanie różnych jego zasobów na własnej skórze. Robi się to „od niechcenia”, wchodząc na portale społecznościowe, biorąc udział w forach dyskusyjnych, czatach, zrzeszając się w różnych klubach działających w danej branży. Trzeba umieć wynajdywać luki w Internecie, które można wypełnić swoja twórczością, pokazywać ludziom coś oryginalnego, a do tego trzeba mieć głowę pełną pomysłów i niezłą wyobraźnię. Jest wiele stron, które mają służyć między innymi właśnie promocji danej osoby prywatnej – portale społecznościowe, muzyczne, strony takie jak youtube.com, na których można zamieszczać swoją twórczość i przemyślenia. Możliwości Internetu są nieograniczone.

Konkrety?

Gdy zajmujesz się tworzeniem kolczyków hand-made, to nie ograniczaj się tylko do wymieniania uwag z innymi tworzącymi kolczyki i przebywającymi na forum. Chwal się swoimi pracami – na portalach społecznościowych, reklamuj swoją biżuterię wśród znajomych, podaruj kilka par za darmo swoim przyjaciółkom, które będą Cię polecać dalej. Możesz na przykład zrobić filmik instruktażowy o tym, w jaki sposób krok po kroku wykonać daną biżuterię. Nie zniechęcaj się początkowym brakiem odwiedzin lub niepochlebnymi komentarzami – zasoby sieci są ogromne, więc ludziom zainteresowanym Twoimi kolczykami może być ciężko trafić akurat do Ciebie. Ale twórz swój blog, regularnie dodawaj filmiki i stale projektuj nową, coraz lepszą biżuterię, poszerzaj swój asortyment, o czym nie omieszkaj informować w sieci wszędzie gdzie się da. Efekty nie będą widoczne po tygodniu, ale skoro tak czy owak wykonujesz te kolczyki dla własnej przyjemności, to rób to dalej bez względu na to, czy ktoś to podziwia czy nie. Przekonasz się wkrótce, że coraz więcej osób ogląda Twoje publikacje w sieci, być może nawet udostępnia je innym. Tak naprawdę tylko systematyka w promowaniu się – jakąkolwiek formę tej promocji by się nie obrało – może dawać naprawdę zadziwiające efekty.

Reply