Jak wyróżnić się z tłumu i znaleźć przyjaciół?

tłum

Jak wyróżnić się z tłumu?

Użyteczność człowieka to we wspólnocie często bardzo ważna sprawa. W relacjach międzyludzkich zawsze musi być równowaga między braniem i dawaniem – gdy jej zabraknie, relacje szybko się rozpadną.

Przyjaciele zawsze powinni zaspokajać swoje potrzeby nawzajem – co do tego psychologowie są zgodni. Możemy to rozumieć zarówno poprzez pożyczanie różnych rzeczy, pomoc w nauce, pomoc materialną czy wsparcie moralne. Jeśli ktoś zawiedzie nas w tych sferach życia, zazwyczaj przestajemy mu ufać, a jeśli jest z nami – nasze zaufanie wzrasta.

Jak więc stać się użytecznym dla społeczeństwa?

Ludzie, który posiadają zapał, mają wspólny cel i do niego dążą, zachęcają innych i są dla nich inspiracją, zawsze odbierani są jako mili, sympatyczni i atrakcyjni. Potwierdzają to badania psychologów.

Każdy z nas ma mnóstwo możliwości, by zaangażować się w coś: w pracy, szkole, na uczelni, w polityce, istnieje też mnóstwo grup nieformalnych. Wykorzystaj właśnie te formy aby przedstawić swoje pomysły i znajdować wsparcie. Sam niewiele wskórasz,ale mając popleczników – możesz naprawdę wiele!

Zawsze stwarzaj sobie okazje! Badania Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) wykazały, że ludzie, którzy nawiązują bardzo dużo kontaktów w swoim środowisku (pracy, szkole), mają o wiele więcej prawdziwych przyjaciół. Nie bądź jednak zbyt aktywny, by nie stać się nachalnym! Ponadto przez zbyt duże zaangażowanie w przelotne znajomości możesz stracić energię i możliwości.

Reply