Sposoby na gęste włosy

piękne włosy

Sposoby na gęste włosy

Cienkie kosmyki mają mniejszą średnicę niż włos normalny. Często widać to chwilę po ułożeniu, gdy od razu tracą objętość i przylegają do głowy, puszą się i elektryzują. Dodatkowo szybko się przetłuszczają i są podatne na wysuszenie. Pasma stają się również cieńsze wraz z wiekiem. Włosy- tak jak skóra – po 40 roku życia starzeją się, tracą sprężystość, gęstość, są cieńsze i delikatniejsze. Na szczęście są już takie sposoby i preparaty, które pogrubiają pasma włosów, wzmacniają je i pobudzają do wzrostu. 

Umiejętna pielęgnacja włosów, zapoznanie się ze sztuczkami i trikami, które pomagają optycznie „zagęścić” włosy to klucz do idealnej i bujnej czupryny. Oto kilka porad dotyczących tego, co zrobić by włosy szokowały objętością.

1. Dobry szampon

W przypadku bardzo cienkich włosów ich świeżość jest bardzo ważna. Myjemy je tak często, jak one tego potrzebują. Dodatkowo tłuste włosy należy myć co dzień, ponieważ nadmiar sebum sprawia, że pasma się sklejają a włosy stają się ciężkie. Najlepiej do mycia używać szamponu przeznaczonego do włosów cienkich albo dodającego objętości. Po zastosowaniu należy użyć odżywki, a susząc głowę, owinąć ją ręcznikiem.

2. Odżywka

Stosowanie odżywki dodaje włosom objętości. Dzięki niej są one sprężyste i nie plączą się, dodatkowo mają one lekką konsystencję, bo w swoim składzie zawierają płynną keratynę, a mniej ciężkich silikonów. Należy je stosować po każdym myciu i spłukiwać wodą.

3. Maska

Maski do włosów działają mocniej niż odżywki, gdyż zawierają więcej substancji regenerujących. Maska powoduje odżywienie cebulek włosów, dzięki czemu odrastają one znacznie mocniejsze. Kosmetyk ten należy rozprowadzić na całych, mokrych włosach grzebieniem, trzymać przez 15 minut i spłukać. Stosować 1-2 razy w tygodniu.

4. Gęstsze dzięki ampułce

Zdarza się, że pasma włosów się przerzedzają. Jedne włosy wypadają, a nowe nie odrastają. Ampułki w takim przypadku poprawiają mikrokrążenie, a wtedy cebulki włosów są dotlenione i ożywione. Dzięki temu włosy odrastają szybciej i są mocniejsze.  Zawartość jednej ampułki należy wetrzeć w skórę głowy i stosować kurację codziennie przez 1-3 miesiące.

5. Więcej objętości

Objętość można zwiększyć również dzięki preparatom do układania włosów, lotiony, pianki i lakiery volume są idealne, gdyż nie obciążają cienkich pasm. Dzięki temu fryzura nie oklapnie. Należy stosować małą ilość preparatu, to podstawa  udanej stylizacji, bo jeśli się przesadzi z ilością, włosy będą przylegały do głowy. Wilgotne po umyciu należy spryskać lotionem lub użyć pianki.

6. Zabieg zagęszczania pasm

Kiedy mamy cienkie, rzadkie włosy, można je zagęścić u fryzjera za pomocą metody, np. Racoon. Doczepia się tu naturalne pasemka, dzięki temu włosy zyskują większą objętość i modny kształt. Cały zabieg zaczyna się od konsultacji i oceny włosów przez stylistę fryzjera. Następnie są one myte i suszone. Później fryzjer doczepia cienkie pasemko do naturalnego włosa w odległości ok 1 cm. od skóry głowy. Są one sklejane specjalnym woskiem za pomocą aplikatora, który lekko rozgrzewa wosk-klej. Łączenia  są prawie niewidoczne, a podczas jednego zabiegu można  doczepić się od kilku do kilkunastu pasemek. Wszystko to trwa do 2 godzin, cena waha się od 300 zł w wzwyż. Pasemka można zdjąć po 3-4 miesiącach, gdy włosy odrosną. Plusem tej metody jest to, że zawsze można zabieg powtórzyć.

Dzięki tym zabiegom gwarantuję zdrowe i bujne włosy.

Reply