Jaki powinien być dobry materiał na ojca?

ojciec

Jaki powinien być dobry materiał na ojca?

Każda z nas marzy o mężczyźnie, który będzie świetnym mężem, ale również wspaniałym ojcem. Słowa „byłbyś cudownym ojcem naszych dzieci” chce usłyszeć od ukochanej kobiety każdy facet.

Jaki tak naprawdę powinien być więc dobry materiał na ojca? Nieco na ten temat w dzisiejszym artykule.

Cechy dobrego ojca

Dobry ojciec musi być stały w uczuciach i mocno związany uczuciowo ze swoją partnerką. Masz wtedy pewność, że nigdy nie zostawi ani Ciebie, ani Waszego dziecka. Twój partner powinien być też życiowo dojrzały.

Ważnym aspektem są finanse – przyszły ojciec Twoich dzieci musi zapewnić rodzinie godziwe utrzymanie. Ważnym jest też aby umiał okazać matce i dziecku i musi chcieć stworzyć rodzinę. Nic na siłę!

Bardzo trudne jest pogodzenie ojcostwa z obowiązkiem zapewnienia rodzinie bytu. Często jest tak, że mężczyzna wraca do domu późno, jest bardzo zmęczony i nic go nie interesuje. Róbcie wszystko aby do takich sytuacji nie dopuścić.  Planuje czas tak, aby ojciec spędzał z dziećmi najwięcej czasu jak się da. Może wspólne wypady na weekend tylko z tatą?

Dobry ojciec nie może być egoistą. Posiadanie dziecka tylko po to żeby przedłużyć swój ród czy za kilka lat pochwalić się znajomym osiągnięciom córki czy syna to bardzo egoistyczne podejście. Taki ojciec na pewno nie złapie z dzieckiem dobrego kontaktu i na pewno nie dorósł jeszcze do roli ojca.

Reply