Nie warto ufać nowo poznanym mężczyznom!

W ciągu ostatnich lat – mimo licznych kampanii informacyjnych w mediach, prasie itp. – liczba gwałtów w naszym kraju ciągle utrzymuje się na tym samym, niestety dość wysokim poziomie. Gwałty zgłasza około 2000 kobiet, a ile kobiet milczy – możemy się jedynie domyślać.

W związku z tym Policja stale i regularnie ostrzega, aby kobiety, zwłaszcza młode, nie zawierały lekkomyślnie znajomości w dyskotekach, pubach czy chociażby na prywatnych imprezach – należy bowiem pamiętać, że nawet najatrakcyjniejszy, najuczciwiej wyglądający mężczyzna może mieć drugie, ukryte w danej sytuacji oblicze. Poza tym alkohol i inne używki też robią swoje… i w najmniej spodziewanym momencie mogą przyczynić się do obnażenia jego mrocznej strony…

Jeżeli wydaje Ci się, że mężczyzna poznany na imprezie ma szansę wejść na stałe do Twojego życia, a nawet je odmienić, umów się z nim w najbliższym czasie, a do domu wróć taksówką lub ze znajomymi, ale pod żadnym pozorem nie zabieraj ze sobą nowego znajomego. Nic o nim nie wiesz lub wiesz niewiele, nie warto więc ryzykować kłopotów. Spotkanie w świetle dnia naprawdę będzie o wiele lepszym, a na pewno bezpieczniejszym i rozsądniejszym rozwiązaniem.

W przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa, gwałt należy natychmiast zgłosić na komisariacie. Policjanci mają obowiązek zapewnić poszkodowanej kobiecie pomoc, godne traktowanie, a także – a może nawet przede wszystkim – dyskrecję. Trzeba też pamiętać, że nie należy przed udaniem się na komisariat zmieniać ubrania czy się myć, gdyż w ten sposób zaciera się tylko ślady.

Jako że wykrywalność gwałtów w naszym kraju jest dość wysoka – bo wynosi ok. 85%, jest spora szansa, że przestępca zostanie złapany i odpowiednio ukarany.

Reply