„Nieziemskie” twory Matki Natury

meduzy

„Nieziemskie” twory Matki Natury

Na świecie wiele jest osobliwie wyglądających miejsc, roślin czy rzeczy, których pochodzenie wydaje się zupełnie nieziemskie.

Przypominają stworzenia z kosmosu, ich widok budzi dreszczyk emocji i zmusza do zastanowienia się, czy aby na pewno powstały tutaj, na Ziemi.

Przyroda zachwyca swoją różnorodnością i często przewyższa o wiele dzieła ludzkich rąk, nawet te najbardziej wymyślne czy najdoskonalsze, sprawiając, że wydają się w porównaniu z jej wytworami wręcz nudne.

Niektóre krajobrazy, zwierzęta, rośliny są niesamowicie piękne, zapierają dech w piersiach i śmiało można by je wykorzystać w filmach o kosmitach, bez obaw, ze przeciętny widz zauważy, iż pochodzą z naszej planety i nie są wytworem jedynie ludzkiej wyobraźni.

Do takich niesamowitych tworów Matki Ziemi należą m.in. meduzy, zdumiewające i przywodzące na myśl statki kosmiczne, welwiczja przedziwna, cudacznie wyglądająca, osobliwa roślina, tsingy na Madagaskarze, przypominające kamienne kwiaty, a także wiele innych.

Kilka z nich prezentujemy wam dzisiaj poniżej.

Meduzy w jeziorze Kakaban, nazywanym jeziorem meduz:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=_pg4AXLe1ow[/tube]

Tsingy w Bemaraha na Madagaskarze, powstałe wskutek rozpuszczenia przez kwaśne deszcze wapiennej skały:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Kul5cgdH6Vc[/tube]

Welwiczja przedziwna (Welwitschia mirabilis) – długowieczna, żyjąca nawet kilkaset lat roślina, występująca jedynie na pustyni Namib w Afryce i w południowej Angoli, wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=PVLACJsoGjk&feature=related[/tube]

Wapienne iglice w Parku Narodowym Nambung w Australii, liczące ok. 25-30 tysięcy lat:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=ULhzSwlhCvE[/tube]

Reply