Nikon 1J1 – aparat rodzinny

gadżetyCoraz częściej wyjeżdżamy na wycieczki z rodziną, robimy dużo zdjęć, zachowujemy wspomnienia z wielu niezwykle ważnych dla nas chwil na małej karcie pamięci. Wszystko to jeszcze łatwiejsze i prostsze z Nikonem serii 1.

Człowiek wiecznie zabiegany, niemający czasu od nowa uczyć się obsługi wszelakich urządzeń, stawia na łatwość i funkcjonalność. Taki jest właśnie Nikon 1 J1. Poręczny, kształtem przypominający aparaty starszego typu, ale przewyższający możliwościami wiele nowoczesnych lustrzanek, jest przy tym lżejszy i mniejszy.

Test aparatu Nikon 1J1

Eksperci poddali aparat testom, a rezultaty zadziwiły. To szybki i inteligentny sprzęt, posiadający najnowocześniejszą matrycę CMOS. Co ważnie, niezależnie od warunków w których robimy zdjęcia, aparat rejestruje obrazy w rozdzielczości 10, 1 mln pikseli. Kolejna zaletą jest jego wielkość – mały aparat zmieści się w każdej kobiecej torebce czy w kieszeni kurtki. Przejrzyste menu, łatwo dostępne pokrętło trybu pracy, powoduje, że obsługa tego modelu jest dziecinnie łatwa.

Bardzo przydatną opcją jest funkcja smart foto, która wykonuje tuż przed wciśnięciem migawki i po 20 zdjęć, z których wybierane są najlepsze. Akumulator jest bardzo wydajny – można wykonać ponad 800 zdjęć bez ładowania. Ogromną zaletą tego modelu jest możliwość wymieniania obiektywów, i to w pięciu różnych kolorach. Monitor LCD to przekątna 7, 5 cm, przez co obsługa jest bardzo przyjemna i czytelna. Aparat umożliwia również nagrywanie filmów w rozdzielczości full HD, a funkcja slow motion daje wspaniały efekt spowolnionego ruchu.

Podsumowanie

gadżety

Aparat Nikon 1 J1 to idealne rozwiązanie dla całej rodziny. Zarówno tata, mama, jak i dzieci nie będą miały problemów z jego obsługą. Dla osób bardziej ambitnych lepszy będzie model Nikon 1 V1 – klasyczny, ale wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, jak np. jasny, elektroniczny wizjer, wielofunkcyjne gniazdo do mocowania dodatkowych akcesoriów, m.in. lamp, bądź odbiornika GPS SP, który rejestruje lokalizację geograficzną zrobionego zdjęcia.

Każdy znajdzie coś dla siebie, a seria Nikonów 1 to doskonały sprzęt za nieduże jak na aparat pieniądze. Ceny zaczynają się już od 1100 zł. Biorąc pod uwagę, że będzie nam służył przez lata, warto zainwestować i cieszyć się dobrą jakością zdjęć.

Recenzja aparatu Nikon 1J1

Poniższy film prezentuje recenzję aparatu Nikon 1J1 (anglojęzyczną).

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=8r2MIoawS4A[/tube]

3 komentarze

  1. Jakub
    • Agata
    • Sebio

Reply