Gadżety ekologiczne

Gadżety ekologiczne

Gadżety ekologiczne

We współczesnym świecie produkty eko są powszechnie dostępne i coraz chętniej kupowane, zwłaszcza przez osoby, którym los środowiska naturalnego nie jest obojętny. Trzeba zadać sobie jednak zasadnicze i bardzo istotne pytanie: czy nie jest to po prostu zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto?

Przyjrzymy się dzisiaj najnowszym ekogadżetom.

Top 5 produktów ekologicznych

Miejsce 1. Ekologiczna szczoteczka do zębów

Amerykańska firma Bogobrush wypuściła w świat serię ekologicznych szczoteczek. Raczka wykonana jest z bambusu, a włosie z nylonu. Całość jest biodegradowalna. Niezły design, wybór kolorów, cena za sztukę ok. 10 dolarów.

Miejsce 2. Ekologiczny kabelek USB

USB Qmadix to kable wykonane z włókien roślinnych zamiast z plastiku. Mają normalny wygląd, nie wyróżniają się niczym szczególnym. W przypadku wylądowania na wysypisku śmieci rozłożą się w ciągu 5 lat.

Miejsce 3. Ekologiczna korkowa mysz komputerowa

Korkowa myszka komputerowa to dopiero wstępny projekt. Urządzenie będzie wykonane z naturalnego materiału – drewna korkowego. Ma być również ładowane w sposób ekologiczny – energii ma dostarczać sam użytkownik, klikając i poruszając myszką. Wychodzi na to, że obsługa komputera nie będzie już takim monotonnym zajęciem.

Miejsce 4. Ekologiczny bambus pod laptopa

Idealne rozwiązanie dla ludzi korzystających z biodegradowalnych gadżetów. Bambusowa podstawka pod komputer wraz z wentylatorem to pomysł Amerykanów. Bambus rośnie bardzo szybko i łatwo, stąd też używanie tego materiału uważa się za ekologiczne. Koszt takiej podstawki to około 140 zł.

Miejsce 5. Ekologiczna puszka z kukurydzy

Puszka z polikwasu mlekowego – materiału otrzymywanego z kukurydzy. Wielokrotnego użytku, może służyć jako bidon, cena dość wysoka – 28 dolarów za sztukę, ale w razie trafienia na wysypisko rozłoży się już po pół roku.

Produkty eko nie powinny jednak zdominować naszego życia, gdyż często są jedynie sposobem na wyłudzenie od nas pieniędzy. Zastanówmy się więc dobrze, zanim sięgniemy po którykolwiek z nich – czy naprawdę jest eko i sprzyja naszemu środowisku, czy ekologiczny jest tylko z nazwy.

Reply