Odpoczywaj w ciąży!

Ciąża to szczególny okres, w którym przyszła mama troszczy się nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo swojego maleństwa, które za jakiś czas przyjdzie na świat. Dlatego wskazana jest troska o odpowiednią dietę, regularne kontrole w gabinecie lekarskim, a także dbanie o odpowiednią ilość odpoczynku.

O czym należy pamiętać, gdy w czasie ciąży ogarnie nas zmęczenie, którego niestety ciężko jest uniknąć?

Przede wszystkim przyszła mama powinna odpoczywać w każdej wolnej chwili. Jeżeli czujesz się zmęczona, nie miej oporów przed krótką popołudniową drzemką, dzięki której przetrwasz aż do wieczora. Nie odmawiaj, gdy pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków oferuje Ci ktoś z najbliższych – musisz myśleć nie tylko o sobie, ale także o dziecku.

Jedz regularnie, najlepiej pełnowartościowe, odpowiednie dla Twojego stanu posiłki. Dzięki temu nie dopuścisz do szkodliwego gwałtownego spadku poziomu cukru we krwi, a także zapobiegniesz osłabieniu czy omdleniom, które zdarzają się w tym stanie dość często.

Pamiętaj, że świetnym zastrzykiem energii może się okazać aktywność fizyczna – jeżeli czujesz zmęczenie, znużenie, niechęć do wszystkiego dookoła – idź na spacer, najlepiej do parku czy w inne ciche, spokojne miejsce. Zastrzyk tlenu na pewno poprawi Ci samopoczucie.

Reply