Po co buduje się energooszczędne domy?

dom energooszczędny

Po co buduje się energooszczędne domy?

Coraz więcej osób decydujących się na rozpoczęcie budowy domku jednorodzinnego skłania się ku domom energooszczędnym.

Dlaczego? O tym powie poniższy artykuł.

Drogo, drożej, coraz drożej!

W dzisiejszych czasach denerwujemy się, że wszystko wokół nas tak drastycznie drożeje. I nie chodzi jedynie o koszty zakupu artykułów spożywczych czy odzieży, ale również o wydatki, jakie ponosimy na utrzymanie domu. Dlatego, decydując się na budowę nowego domu, coraz częściej wybieramy domy energooszczędne, które pozwolą zmniejszyć te koszty.

Kalkulacje mówią same za siebie. Koszt budowy domu energooszczędnego jest inwestycją droższą o zaledwie siedem procent od budowy domu „normalnego”. Z kolei patrząc na koszty zużywania energii do jego ogrzania, to aż 60 % mniejsze rachunki, ponieważ o tyle energooszczędny dom zużywa mniej energii. Stawiając taki dom, mamy poczucie, że to dobra inwestycja, która z roku na rok będzie przynosiła korzyści. To także mniej stresu dla nas, gdy co miesiąc będziemy otwierać kopertę z rachunkiem za energię.

Nie tylko potrzeba, ale i konieczność

Jednak budowanie domów energooszczędnych to nie tylko nasza potrzeba. To również konieczność. Rząd polski pracuje nad ustawą o charakterystyce energetycznej budynków, która całkowicie zrewolucjonizuje rynek budowlany. Otóż od 2020 roku nikt nie dostanie pozwolenia na budowę czy remont domu innego niż energooszczędny.

Płyty Kooltherm – satysfakcja na lata

Aby nie zadręczać się myślami o kosztach utrzymania domu już teraz wiele firm wychodzi do klienta, proponując innowacyjne rozwiązania, które znaczącą wpływają na wzrost komfortu. Przykładem tego są płyty izolacyjne z pianki rezolowej – Kooltherm. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia aż o połowę mniejszą wartość izolacyjną od innych izolatorów. A wiadomo, że im niższy jest współczynnik, tym lepsze wykazuje właściwości izolacyjne dany produkt. Poza tym, nie zmniejszamy powierzchni pomieszczeń, ponieważ płyty są cienkie. A dodatkowo też i lekkie, co nie stanowi żadnego problemu dla osób, które je montują. Nawet na tych ogromnych powierzchniach. Nie potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt czy cała armia ludzi. Metr sześcienny waży w granicach 30 kilogramów. Do zamontowania wystarczą zwykłe kotwy, kołki i klej. Jest szybko i tanio – czegóż chcieć więcej? Ale to nie wszystko. Płyty izolacyjne nie odkształcą się, nawet po upływie wielu lat. Tak więc spokojni możemy być o właściwą termoizolację budynku na lata. Płyty Kingspan to gwarancja bezpiecznego i ciepłego domu.

Poniżej kilka faktów na temat domu energooszczędnego:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Lltxbt9QvZs[/tube]

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=IpYruh5su8U[/tube]

Reply