Prezent świąteczny dla kobiety

Prezent świąteczny dla kobiety

Prezent świąteczny dla kobiety

 

Wybierając prezent świąteczny dla bliskiej nam osoby, staramy się, aby sprawił jej radość, odpowiadał jej oczekiwaniom i był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale i w jakimś stopniu praktyczny.

Jednak spełnienie wszystkich powyższych warunków nie zawsze jest łatwe. Najczęściej dylematy związane z zakupem prezentu mają panowie, wybierający upominek dla kobiety – swojej ukochanej, mamy, teściowej, siostry… Wiadomo, kobiety są często kapryśne, ciężko je zadowolić byle czym… chociaż często to tylko stereotyp. W przypadku prezentu świątecznego trzeba pamiętać, że liczy się przede wszystkim gest i pamięć :)

Prezent świąteczny dla kobiety

Co więc można wziąć pod uwagę, kupując prezent świąteczny dla kobiety?

Biżuteria

Niewiele jest przedstawicielek płci pięknej, które nie ucieszyłyby się z pięknej biżuterii. Mogą to być kolczyki, naszyjnik, komplet kolczyki plus naszyjnik, pierścionek, elegancki zegarek… możliwości jest wiele. Nie musi to być wcale biżuteria droga – dobrej jakości zestawy można kupić w dobrej cenie i na pewno okażą się prezentem trafionym.

Kosmetyki

Inną propozycją są nieśmiertelne kosmetyki. Dobrze jednak znać gust obdarowywanej kobiety, wiedzieć jakich marek używa, żeby nie kupić preparatu, na który będzie ona uczulona, który będzie niedostosowany do jej wieku czy rodzaju skóry. Szkoda bowiem byłoby zainwestować sporo pieniędzy w kosmetyk, który miałby potem leżeć na półce w łazience i zbierać kurz… Można zastanowić się także nad zakupem gotowego zestawu kosmetyków, np. balsam plus żel pod prysznic czy płyn do kąpieli, o pięknym zapachu. Będzie to podarunek praktyczny – żelów pod prysznic czy płynów do kąpieli regularnie używa każda przedstawicielka płci pięknej.

Perfumy

Kolejnym dobrym prezentem są perfumy. Tutaj również lepiej znać przynajmniej odrobinę gust obdarowywanej kobiety, wiedzieć, czy lubi ona zapachy świeże, ciężkie, kwiatowe, owocowe… Z pozoru zakup perfum może wydawać się trudny, jednak jeżeli uda nam się dokonać właściwego wyboru, na pewno dostarczymy każdej przedstawicielce płci pięknej powodów do radości.

Książki i płyty

Każdej miłośniczce literatury można również kupić książkę. Jeżeli kobieta lubi czytać, na pewno nowa pozycja w kolekcji sprawi jej sporo radości. Należy jednak zadbać o to, aby wybrać odpowiedni gatunek – nie powinniśmy miłośniczce literatury psychologicznej kupować zwykłego romansu, bo odłoży go z niechęcią na półkę. Wybadajmy wcześniej dobrze, co lubi czytać – i dopiero z taką wiedzą wybierzmy się do księgarni.

Kobieta uwielbiająca muzykę ucieszy się natomiast z najnowszej płyty swojego ukochanego zespołu czy wykonawcy. Tutaj również dobrze byłoby więc znać gust obdarowywanej, żeby nie kupić jej czegoś, czego nie będzie ona w ogóle słuchała… albo płyty, którą od dawna ma ona już w swojej kolekcji.

Coś do kuchni…

Urodzona gospodyni domowa ucieszy się natomiast z czegoś w 100% praktycznego. Można jej spokojnie kupić coś z działu drobne AGD – np. mikser, robota kuchennego czy blender. Jeżeli nie ma ich do tej pory w swojej kuchni – będzie zachwycona.

… i coś do sypialni

A może komplet ekskluzywnej pościeli czy piękne ręczniki razem z zestawem SPA? To też przedmioty, które na pewno przydadzą się każdej kobiecie i możemy być pewni, że będzie ich używała.

Szukając prezentu dla ukochanej, można pokusić się także o zakup pięknej, zmysłowej bielizny. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru – w innym wypadku może dojść do niezręcznej sytuacji, gdy kupimy ukochanej uroczy komplet, poprosimy o jego przymierzenie i okaże się on za mały albo – co gorsza – za duży!

Cokolwiek jednak wybierzemy, musimy pamiętać, że liczy się przede wszystkim pamięć i gest. Bardzo ważne są wspólnie spędzone w okresie świątecznym chwile, nie pozwólmy więc, aby myśl o prezentach spędzała nam sen z powiek i odciągała nasze myśli od tego, co w tym szczególnym czasie najważniejsze :)

Reply