Przepowiadamy przyszłość z… fusów od herbaty

wróżenie z fusów

Przepowiadamy przyszłość z… fusów od herbaty

Niebawem andrzejki. W nocy z 29 na 30 listopada będzie można praktykować tradycję, jaką jest zdradzanie osobom chcącym poznać swoją przyszłość pewnych informacji na temat ich zdrowia, pracy czy miłości.

Wieczór andrzejkowy daje nam wspaniałą okazję, aby spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi i przy filiżance zwykłej herbaty poznać swoją przyszłość. Z pewnością będzie przy tym mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy, zwłaszcza, że nie wszyscy znają moc herbacianej magii…

Tasenografia

Tak inaczej nazywa się czynność wróżenia z fusów. Ma także bogatą tradycję, gdyż zapoczątkowana została w Chinach. Na początku uważano, że do przepowiadania przyszłości nadają się wyłącznie fusy od kawy, jednak później stwierdzono, że te od herbaty równie dobrze do tego się nadają. Wróżenie z nich ma jedną i zarazem najważniejszą zaletę. Rytuał może być wykonany przez każdego i nie będą konieczne w tym wypadku żadne szczególne umiejętności czy doświadczenie. Najpierw zaparz swój ulubiony napar herbaciany, delektuj się jego smakiem, a po wypiciu… czas na wróżby!

Jak wykonywać rytuał wróżenia z fusów herbacianych?

Najpierw wybierz swoją ulubioną filiżankę i zaparz w niej herbatę. Optymalnie jest, gdy naczynie zostało wykonane z naturalnego tworzywa, na przykład z porcelany. Bez znaczenia jest kolorystyka czy wzornictwo filiżanki. Koniecznym warunkiem jest zaparzenie herbaty liściastej. Świetnie w tym celu nadaje się Irving Daily Superior lub Irving Green Superior.

Napar sporządzamy zgodnie z instrukcją przyrządzania podaną na opakowaniu. Nie stosuje się żadnych dodatków, typu cukier czy miód. Wypijamy taką ilość herbaty, aby napój zakrywał fusy znajdujące się w filiżance. Trzymamy szklankę za ucho w lewej ręce i trzy razy obracamy ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Potem odwracamy naczynie do góry dnem, aby wypłynęła z niej resztka napoju. W filiżance zostały tylko fusy i na ich podstawie dokonuje się interpretacji wzorów, polegając na własnej intuicji. Jeśli listki ułożyły się w taki sposób, że kompletnie z nich nic nie można wyczytać, to wtedy wróżbę trzeba powtórzyć, ale nie w tym samym dniu. Prawdopodobnie wyrocznia na dany moment nie ma nam nic interesującego do powiedzenia. Jeśli ze wzoru udało nam się cokolwiek odczytać, to należy pamiętać, że im bliżej uszka znajduje się odczytany przez nas kształt, tym większe znaczenie odegra on w życiu. Bardzo ważne stają się także rozmiary wzoru. Im większy, tym szczególniejszą rolę odegra w życiu.

Interpretacja wzorów

Pozytywnymi przykładami symboli są anioł, arka, bukiet, but, byk, dąb, figa, girlanda, gołąb, kaczka, korona, kwiaty, krąg, krowa, kukurydza, pszczoła, ptak, róg, róża, słoń, statek, żołędzie. Do negatywnych z kolei możemy zaliczyć: chmury, czaszkę, klepsydrę, kosę, krzyż, kwadrat, łuk, małpę, miecz, mysz, nietoperza, sowę, strzelbę, wrak, trumnę oraz sztylet.

Oczywiście trzeba zachować umiar oraz rozsądek w wykonywaniu tego rodzaju wróżb oraz mieć na uwadze, że są to tylko rytuały, od których nie należy uzależniać swoich życiowych decyzji.

Reply