Sposoby odbierania filmów przez kobiety i mężczyzn

Sposoby odbierania filmów przez kobiety i mężczyzn

Sposoby odbierania filmów przez kobiety i mężczyzn

Dlaczego mężczyźni wybierają z reguły inne rodzaje filmów niż kobiety? Dlaczego w momentach, gdy kobiety płaczą rzewnymi łzami, mężczyźni pozostają niewzruszeni?

Odpowiedzi na te pytania należy szukać w sferze emocjonalnej mężczyzn i kobiet, jest ona zupełnie inaczej zbudowana.

Kobiety bardziej skłonne do altruizmu

Mózg kobiety zbudowany jest tak, by mogła ona swoimi czynami, słowami, empatią wspierać swoich najbliższych. Kobiety nie są szczególnie umięśnione, silne, odważne, stąd też ich wsparcie dla innych odbywa się na innej płaszczyźnie – zrozumienia i troski.

Kobiety lubią, gdy porusza się w nich tę czułą ich strunę – współcześnie na co dzień muszą być silne, udawać, że są w stanie pokonywać wszelkie przeszkody, ale film ma być dla nich wytchnieniem, obnażeniem tego, co siedzi głęboko w nich. Kobiety rzadko kiedy wybierają do wspólnego oglądania filmy grozy, czy te, w których krew leje się gęsto. Na co dzień mają dość strapień, strachu i zmartwień. Uwielbiają natomiast romantyczne komedie, melodramaty, filmy obyczajowe, dramaty psychologiczne. To, co się rozgrywa na płaszczyźnie emocji i duszy bohaterów filmu znacznie bardziej oddziałuje na nie niż sceny strzelania i wojen.

Jest jeszcze jeden niuans, który dotyczy oglądania filmów sensacyjnych przez kobiety. W momencie, gdy ginie lub jest maltretowany najczarniejszy charakter w całym filmie, są gotowe przebaczyć mu wszystkie krzywdy, współczują mu – a nie o to przecież chodzi. Potrafią natomiast rozpłakać się na scenie zwykłego miłosnego pocałunku bohaterów – czego nigdy nie mogą zrozumieć mężczyźni! Wszystko dlatego, że kobiety bardziej wczuwają się w emocje, uczucie bohaterów, są w stanie lepiej je zrozumieć i są do nich bardziej empatycznie nastawione.

Męska wrażliwość

Mężczyźni wbrew pozorom również doskonale rozumieją uczucia, które targają bohaterami filmów, jednak nie okazują łez wzruszenia nie dlatego, że to niemęskie, ale dlatego, że po prostu nie działa to aż tak bardzo na ich podświadomość.

Mężczyźni nie poddają się aż tak bardzo nastrojowi filmu – no, chyba że jest to komedia, która wywołuje u nich śmiech do rozpuku. W podświadomości wciąż tkwi im to, że to tylko film, że to nie dzieje się naprawdę, a skoro nie dzieje się – to nie ma nad czym rozpaczać. Ogólnie rzecz biorąc, to mężczyźni są lepszymi, wierniejszymi odbiorcami wszelkich filmów, szczególnie tych brutalniejszych. Doskonale orientują się w fabule, wiedzą kto, kogo i dlaczego, co już ciężko pojąć kobietom. No, ale nie ma się czemu dziwić, skoro na tych co brutalniejszych scenach zasłaniają oczy i później już naprawdę nie wiedzą, dlaczego ktoś do kogoś strzela.

Wnioski

Dlatego właśnie mężczyźni i kobiety nie powinni razem chodzić do kina. Zawsze będą wybierać odmienny repertuar – mężczyźni filmy akcji, z krwią, sensacją i science fiction, zaś kobiety wszelkie filmy, w których tytułach pojawia się słowo „miłość” lub tytuł albo scena na plakacie sugerują romantyczny klimat. Nie ma się co temu dziwić, są to sprawy, których trzeba mieć świadomość i przyjąć takimi, jakie są.

Reply