Sposoby na modne paznokcie

Całe lato modne były jednobarwne krótko przystrzyżone i oczywiście wypiłowane paznokcie. W sezonie jesień – zima ten trend ulega zmianie. Obecnie modne są wszelkiego rodzaju eleganckie zdobienia koniecznie od znanych projektantów. Paznokcie mają przyciągać uwagę i zachwycać, więc aby taki efekt uzyskać należ poznać tajniki ich wykonania, ponieważ nie jest konieczna wizyta u kosmetyczki, żeby mieć wspaniale ozdobione paznokcie.

W tym sezonie odchodzi się także od krzykliwych kolorów. Makijaż paznokci powinien być raczej stonowany, ale zauważalny i ekstrawagancki. W grę tym razem wchodzą różnego rodzaju dodatki takie jak: kryształki Swarovskiego, trójwymiarowe folie i cieniowane barwy.

Hit sezonu

Najnowszym hitem tego sezonu są perełki, koraliki zwane inaczej kawiorem. Bez problemu można je kupić w drogeriach bądź zamówić w Internecie. Od dawna stosuję się tego rodzaju ozdoby, jednak dopiero w tym sezonie odważono się na porycie nimi całej płytki paznokcia. Ozdobione w ten sposób paznokcie dają trójwymiarowy efekt 3D, a ozdobione w ten sposób dłonie będą idealnie wyglądać na eleganckich przyjęciach jak i na wyjścia w gronie przyjaciół. Ważny jest również fakt, że takie perełki bardzo dobrze wyglądają na krótkich jak i na długich paznokciach. Jedyną wadą, która może wiele Pań zniechęcać jest jego nietrwałość, ponieważ idealny manicure utrzymuje się jedynie od 12 do maksymalnie 24 godzin.

Zaczynając robienie paznokci kawiorem, należy przetrzeć płytkę paznokcia wacikiem nasączonym w zmywaczu, aby je dokładnie odtłuścić i zwiększyć trwałość. Następnie należy paznokcie pomalować lakierem podkładowym, a jak go nie posiadamy wystarczy zwykły lakier w jakimś perłowym odcieniu. Lakier, na który chcemy nakładać koraliki musi być wilgotny i klejący, dlatego najpierw należy nałożyć go na jedną dłoń. Nakładać kawior można pędzelkiem lub szpatułką do zdobienia płytek. Należy rozprowadzić je na paznokcie dokładnie miejsce po miejscu. Następnie należy to samo zrobić na paznokciach na drugiej ręce. Aby zwiększyć trwałość makijażu należy jeszcze przeciągnąć perełki bezbarwnym topem i zaczekać do dokładnego wyschnięcia.

Kryształki na paznokciach

Chcąc ozdobić paznokcie kryształkami Swarovskiego należy wybrać najbardziej drobne o srebrnobiałej barwie. Jeżeli chcemy, by utrzymywały się znacznie dłużej należy nałożyć je na lakier hybrydowy lub żelowy. Jeżeli chcemy wykonać zdobienie paznokci takimi kryształkami, także należy odtłuścić płytkę zmywaczem. Następnie nakładamy bazę lub bezbarwny lakier. Kiedy podkład dokładnie wyschnie nakładamy kolorowy lakier, najlepiej jakiś ciemny odcień. Należy położyć dwie warstwy lakieru, ponieważ wówczas lakier uzyska tę samą grubość, co brylanciki i łatwiej będzie je „zatopić”.

Kryształki nakładamy jeszcze zanim lakier wyschnie, najlepiej specjalną szpatułką do robienia wzorów. Łapiemy brylanciki końcem szpatułki i przykładamy do płytki. Łatwiej jest uzyskać planowany wzór, jeżeli wcześniej narysujemy go na kartce. Na koniec także należy nałożyć bezbarwny lakier, aby wzmocnić cały manicure.

Reply