W jaki sposób oczyszcza się organizm z toksyn?

Ciało człowieka, choć jest wielozadaniowa fabryka, perfekcyjna i samowystarczalna, to jednak miewa problemy z usuwaniem nadmiaru toksyn z organizmu.

Choć może się nam wydawać, że przecież nie wprowadzamy ich do niego celowo, to jednak najczęściej tak właśnie robimy, dokonując nieprzemyślanych zakupów w postaci nafaszerowanych substancjami chemicznymi produktów spożywczych, wlewając w siebie alkohol, czy paląc papierosy.

Często również w pracy jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji, z których tylko część jest z organizmu usuwana, a większość kumuluje się, tworząc pokłady toksyn niebezpieczne dla naszego organizmu, choć nie wpływające bezpośrednio na pogorszenie jakości naszego życia.

Obniża się ona jedynie nieznacznie, zaczynamy odczuwać znużenie, senność, bóle głowy, spadek energii.

Dlatego warto dokonać raz na pewien czas oczyszczania organizmu, na przykład za pomocą kilkudniowej głodówki, która pozwala wypocić i wydalić z organizmu szkodliwe substancje.

Głodówkę warto wspomagać specjalnymi preparatami dostępnymi w sklepach z suplementami diety, pomagającymi przyśpieszać przemianę materii, a co za tym idzie – pozbywać się nadmiaru toksyn.

Taka głodówka powinna być przeprowadzana minimum raz na rok, zaleca się jej stosowanie co pół roku.

Takie oczyszczanie organizmu pozwala poczuć się lepiej, a w efekcie – młodziej, lepiej się wysypiać, poprawić przemianę materii i przede wszystkim zrozumieć, jak bardzo negatywnie działamy na nasz własny organizm, jak bardzo go krzywdzimy czyniąc nieprzemyślane ruchy przy wyborze produktów spożywczych, czy faszerując organizm używkami.

Reply