Walentynki – czas dla najbliższych

Walentynki

Walentynki – czas dla najbliższych

Święto zakochanych zostało zakorzenione w naszej świadomości oraz obyczajowości i towarzyszy nam od wielu, wielu lat. To wyjątkowy czas dla wszystkich, bez względu na wiek i długość trwania związku. 

Nie wszyscy decydują się je obchodzić, jest jednak wiele osób, które w dniu 14 lutego pragną pokazać bliskim sercu osobom, jak bardzo im na nich zależy.

Miłość dla nieśmiałych

Wielu ludzi – młodych i starszych – darzy kogoś uczuciem, ale nie ma odwagi przyznać się do tego tej drugiej osobie. Przyczyny takiej sytuacji są różne: nieśmiałość, obawa przed odrzuceniem, ośmieszeniem, przeczucie, że porywamy się z motyką na słońce. Walentynki zatem stają się idealnym czasem na wyrażenie swoich uczuć. Komunikatem z naszej strony może być kartka walentynkowa, kwiaty, drobny upominek czy słodkości. Kiedy uda się już zwrócić uwagę „tej” osoby, następuje czas oczekiwania i pytania: Czy mnie zauważy, czy doceni moje starania? Bardzo często marzenie spełnia się, zauważamy większe zainteresowanie naszą osobą, co może świadczyć o wzajemności uczuć.

Dla zakochanych

Osoby, które  się kochają, bardzo często oczekują adoracji i zapewniania o miłości. Słowo „Kocham Cię” powinno występować na porządku dziennym. Walentynki to jedynie kolejny dzień i szansa na zapewnianie o swoich uczuciach. Może to być drobny gest czy wystawna kolacja, która może przerodzić się w niezwykły wieczór pełen wrażeń.

To również okres, w którym warto poświęcić czas drugiej osobie. W codziennym wirze pracy, zamieszaniu i zabieganiu zapominamy, jak ważne stają się proste czynności. Czasem wystarczy spacer za rękę i mała karteczka ze słowami: „jesteś dla mnie wszystkim”, by na nowo wzbudzić gorące uczucie w naszej drugiej połówce. Warto wykorzystać każdą szansę na wyrażenie swoich uczuć.

Walentynki mogą stać się również dniem na rekonesans miłości młodzieńczej. Drobny upominek  staje się początkiem przełomu i „nowego” życia. Nawet w związku z wieloletnim stażem każdy może poczuć się jak nastolatek, a czuły pocałunek, gest czy przytulenie może być niezwykłym wydarzeniem.

Reply