Jak spędzić walentynki?

pomysły na walentynki

Jak spędzić walentynki?

Zastanawiasz się nad tym, jak spędzić walentynki, chcesz, aby ten wieczór był wyjątkowy i inny niż wszystkie inne w ciągu roku? Szukasz ciekawej alternatywy, czegoś oryginalnego i zaskakującego?

Dzisiaj podpowiadamy, co zrobić, aby ciekawie i nieszablonowo spędzić walentynki.

Kino, teatr, filharmonia

Dobrym pomysłem na romantyczne spędzenie walentynkowego wieczoru jest – troszkę może oklepane – wyjście do kina, teatru albo filharmonii, zwłaszcza jeżeli lubicie takie rozrywki. Można wybrać romantyczny film czy sztukę, ale nie jest to priorytet – wszystko zależy od tego, jakie filmy odpowiadają wam najbardziej. Unikajcie siedzenia w domu przed telewizorem – takie spędzanie wolnego czasu nie jest może złe, ale na pewno w walentynki nie będzie ani ciekawe, ani oryginalne!

Romantyczna kolacja

Kolejnym dobrym pomysłem na nietypowe spędzenie walentynek jest romantyczna kolacja, przy świecach, romantycznej muzyce (piosenki walentynkowe znajdziesz tutaj) i dobrym winie. Możecie ją przygotować w domu, ale możecie także wybrać się do restauracji – wtedy o nic nie będziecie musieli się martwić – ani o potrawy, ani o zmywanie… Ubierzcie się elegancko, ładniej niż zwykle, nawet jeżeli zostajecie w domu – dzięki temu uda wam się wprawić w romantyczny, wyjątkowy nastój, i zadbajcie o to, aby na waszym stole nie zabrakło… afrodyzjaków i innych potraw dla zakochanych, wzmagających namiętność. Rozmawiajcie o tym, jak się poznaliście, przypominajcie sobie wspólnie spędzone chwile – dzięki temu wieczór ten będzie wyjątkowy i pozwoli wam przeżyć niektóre wydarzenia z waszego związku na nowo.

Wieczór walentynkowy w luksusowym hotelu

Wiele par decyduje się także na spędzenie walentynkowego wieczoru w luksusowym hotelu, w połączeniu np. ze spa i różnymi zabiegami upiększającymi ciało. Jeżeli chcecie się zrelaksować i odprężyć, możecie zafundować sobie taką przyjemność. W walentynki większość hoteli oferuje również możliwość uczestniczenia w romantycznej kolacji czy dodatkowe atrakcje dla zakochanych – przejrzyjcie wcześniej oferty, a na pewno wybierzecie coś dla siebie. Taki wyjazd świetnie sprawdzi się nawet wtedy, jeżeli mieszkacie ze sobą – pomoże wam oderwać się od codziennych problemów i na nowo poczuć „to coś”.

Wyprawa w miejsca szczególnie bliskie dla waszego związku

W walentynki możecie także wybrać się na wyprawę w te miejsca, które są wam obojgu szczególnie bliskie. Na przykład może to być miejsce waszego pierwszego spotkania, pierwszego pocałunku, pierwszej randki itp. Spróbujcie odtworzyć tamte wydarzenia, przypomnijcie sobie różne szczegóły.

Możecie nawet udawać, że dopiero się poznajecie, że jedno jest dla drugiego ciągle jeszcze niezapisaną kartą, i rozmawiać tak, jakby była to wasza pierwsza rozmowa i jakbyście się dopiero poznawali. Może dzięki temu dowiecie się o sobie czegoś nowego i z większą niż kiedyś uwagą będziecie słuchać wzajemnie swoich słów, opowieści o marzeniach, pragnieniach, potrzebach? Jeżeli poznaliście się poza miejscem waszego zamieszkania, walentynkowa wyprawa szlakiem waszej miłości może być świetną okazją do odbycia podróży i przeżycia niektórych emocji na nowo – naprawdę warto się na nią zdecydować.

Inne pomysły na walentynki

W walentynki możecie zrobić też coś szalonego – wybrać się razem na naukę jazdy konnej lub skoków spadochronowych, okleić ukochanej osobie samochód… serduszkami wyciętymi z papieru, przygotować kolację stylizowaną na jakąś epokę, z troską o wszystkie szczegóły, albo okleić cały dom serduszkami lub karteczkami z walentynkowymi życzeniami.

Możecie też… skuć się na cały dzień kajdankami – dzięki temu wszystko w ciągu tego szczególnego dnia będziecie robić razem ;)

Reply