Walka Wach vs Kliczko – przebieg i wyniki

wach kliczko walka

Walka Wach vs Kliczko – przebieg i wyniki

„Pojedynek gigantów”, jak mówiono o walce Mariusza Wacha z Władimirem Kliczką, zakończył się zwycięstwem Ukraińca na punkty (120-107, 120-107, 119-109).

Stawka pojedynku była duża – dla Kliczki walka ta była bowiem trzynastą obroną mistrzowskiego tytułu. Dzięki zwycięstwu w jego posiadaniu pozostały mistrzowskie pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO. Zwycięzca zadedykował swoją wygraną niedawno zmarłemu legendarnemu trenerowi – Emanuelowi Stewardowi.

Mariusz Wach, mimo że wyraźnie przegrał na punkty, wzbudził szacunek swoją wytrwałością, siłą i niesamowitą wolą walki.

Przebieg walki Wach vs Kliczko

Pierwsza runda należała do Kliczki, jednak nasz bokser odważnie zadał kilka lewych prostych, potem niestety musiał już tylko przyjmować celne ciosy rywala – zwłaszcza jego kombinacje lewy-prawy prosty.

W drugiej rundzie Mariusz zaprezentował się lepiej, jednak i Kliczko trzymał fason. Podobny, spokojny przebieg miała i trzecia runda – dopiero w ostatnich sekundach doszło do nieco szybszych wymian ciosów.

W rundach czwartej i piątej dominował Kliczko, i dopiero pod koniec rundy piątej udało się Wachowi zadać cios (potężny prawy sierpowy), który zachwiał rywalem, jednak Kliczce udało się dotrwać do gongu.

Dwie kolejne rundy niestety znowu przyniosły przewagę Kliczki, na szczęście Wachowi udało się przetrwać okresy dominacji rywala. W ósmej rundzie nasz rodak ewidentnie przeżywał kryzys – dał się obić Kliczce, jednak i taki grad ciosów przetrwał.

Cztery kolejne rundy – dziewiąta, dziesiąta, jedenasta i dwunasta – miały podobny przebieg do reszty pojedynku, również na korzyść Kliczki, jednak były już spokojniejsze, mniej dynamiczne. Ukrainiec dominował, a nasz pięściarz dzielnie przyjmował jego ciosy.

Wyniki walki Wach vs Kliczko

Sędziowie wydali jednogłośny werdykt na korzyść Kliczki – 120-107, 120-107, 119-109.

Mariusz Wach przegrał po raz pierwszy na zawodowym ringu, Kliczko natomiast odniósł 59 zwycięstwo w karierze.

Co ciekawe, Ukrainiec z reguły wygrywał przez nokaut – jego zwycięstwo nad Wachem było ósmym, które nie zakończyło się nokautem.

Film z walki Wach vs Kliczko

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=ALdW0AjemM0[/tube]

Po walce

Mariusz Wach dziękuje Władimirowi Kliczce za walkę:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=_sO-1mu2wgo[/tube]

Reply