Z czego wynika moda na second-handy?

second-hand

Moda na second-handy

Second-handy zdobywają coraz większą popularność. Zainteresowanie odzieżą z drugiej ręki wyrażają nie tylko ludzie biedniejsi, których nie stać na kupno nowych ubrań, ale również całkiem dobrze zarabiające towarzystwo. Kolorowe pisma kreują gwiazdy, które zaopatrują się w szmateksach.

Chociaż nie narzekają na brak pieniędzy, wolą zakupy w sklepach z używaną odzieżą, ponieważ mogą tam znaleźć coś oryginalnego w dobrej cenie.

Dlaczego second-handy są tak popularne?

Powodem coraz częstszego odwiedzania second-handów przez kobiety i mężczyzn jest przyjemność płynąca z poszukiwań. Aby wyszukać coś nietuzinkowego, potrzeba czasu i szczęścia. Dobrze jest mieć przygotowaną rozpiskę z kilkoma tego typu sklepami. W każdym second-handzie istnieje wybrany dzień, kiedy towar jest najtańszy. Wtedy najlepiej przyjść rano, aby trafić na nową dostawę. Kobiety uwielbiają zaskoczenie koleżanek, kiedy informują je z uśmiechem na twarzy, że bluzka czy płaszcz, które tak bardzo się podobają, kosztowały zaledwie kilka złotych, a wyglądają na o wiele droższe. Taki właśnie jest urok second-handów. Satysfakcja z zaoszczędzonych pieniędzy ogromna, a mina znajomych bezcenna.

Czego szukać w second-handzie, a czego unikać?

Czy jednak wszystko, co nam się spodoba, powinniśmy kupować w sklepach z drugiej ręki? Otóż nie każda rzecz z odzysku jest korzystna dla naszego zdrowia. Podczas wycieczki po second-handach nie powinniśmy kupować bielizny i butów z uwagi na zagrożenie zarażenia grzybicą. Preferuje się ubrania bawełniane, które łatwo jest wyprać i wygotować. Sklepy z odzieżą używaną to również dobra alternatywa dla kobiet spodziewających się dziecka. Ciuszki niemowlęce oddawane do second-handów są często w bardzo dobrym stanie, ponieważ dzieci łatwo z nich wyrastają. Wśród rzeczy z odzysku często można znaleźć także ubrania znanych marek za o wiele niższą kwotę. Podczas zakupów należy dokładnie obejrzeć każde ubranie i sprawdzić, czy nie ma plam lub uszkodzeń. Czasami trudno zauważyć mankamenty. Dopiero po przyjściu do domu okazuje się, że coś jest nie tak. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą znajomą, aby doradziła nam, czy warto kupić daną rzecz, zwróciła uwagę jak w niej wyglądamy i pomogła sprawdzić, czy ubranie na pewno nie jest zniszczone.

Dlaczego ubrania w second-handzie nieprzyjemnie pachną?

Ponieważ zakupy w szmateksie są bardzo korzystne, coraz więcej ludzi je odwiedza. Nie każdy z nas lubi tłum, dlatego warto wybrać wczesną porę, aby bez stresu i przepychanek szukać wymarzonej rzeczy. Najważniejsze zaś jest podejście. Zakupy w second-handzie trzeba potraktować spontanicznie bez nastawiania się na kupno konkretnej rzeczy. To, czego nikt z nas nie lubi podczas odwiedzania sklepów z drugiej ręki, to nieprzyjemny zapach ubrań. Jest to efekt dezynfekcji, która jest konieczna, aby rzeczy mogły znaleźć się w sprzedaży. Alergicy mogą czuć się nieswojo, dlatego nie będą mieć ochoty na dłuższe poszukiwania. Dla takich osób dobrym wyjściem może być szafobranie czyli tzw. wymiana ubrań. Wówczas rzecz, której już nie chcemy założyć, ponieważ albo jest za mała, albo już nam się nie podoba, można wymienić na inną. Jest to świetna zabaw,a a do tego możliwość zdobycia czegoś wyjątkowego. Tego typu wydarzenie organizowane jest m.in. w krakowskim Cafe Szafe. Możliwości na modowe szaleństwo jest więc sporo. Trzeba tylko dobrze poszukać, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Reply