Zarabianie w internecie: fakty i mity

Zarabianie w internecie

Zarabianie w internecie

Z pewnością każdy z nas słyszał historie o tym, jak ktoś wzbogacił się dzięki internetowi i w sieci zarobił majątek. Choć większość z tych historii jest raczej zmyślona, nie można nie uznać „potęgi” internetu i tego, że rzeczywiście można w nim zarobić pieniądze. Ale czy przeciętny Kowalski, mający 16 czy 20 lat i nie mający wiedzy o programowaniu ani tworzeniu stron internetowych faktycznie może w sieci zarobić? Może.

Jak NIE zarabiać w sieci

Zarabianie w internecie niewątpliwie nie jest proste, a już na pewno trudne są początki w tej „branży”. Wszystko dlatego, że w sieci aż roi się od naciągaczy, którzy próbują wcisnąć nam złote sposoby na pieniądze.

Próbując zarabiać w internecie możemy więc natknąć się na oferty:

  • Klikania w linki lub banery reklamowe, które otrzymujemy mailem albo znajdujemy na odpowiednich stronach
  • Surfbarów, które polegają na instalowaniu oprogramowania, które wyświetla reklamy w czasie gdy komputer jest włączony
  • Różnego rodzaju piramid finansowych, polegających na wpłacaniu pieniędzy na dane konto i szukaniu kolejnych frajerów, którzy zrobią to samo

Przestrzegamy – z tego typu ofert nie warto korzystać, bo albo nie zarobimy na nich nic albo zarobimy parę złotych, ale stracimy mnóstwo czasu. Prawdziwe zarabianie w internecie wygląda zupełnie inaczej.

Rynek usług pozycjonerskich

Moim zdaniem najciekawszą obecnie okazją dla zarobienia pieniędzy dla osób początkujących w temacie zarabiania w internecie, jest świat pozycjonowania. Nie będę tutaj pisał co to jest pozycjonowanie i na czym polega – ważniejsze jest to, że na rynku tym jest ogromne zapotrzebowanie na drobne usługi, na których można zarobić. Ile? To zależy od wielu czynników. Wyciągnięcie kilkuset złotych miesięcznie powinno być jednak w zasięgu każdego, kto ma odpowiednie chęci. No i czas.

Usługi o których mowa to między innymi: dodawanie stron do katalogów stron, pisanie opisów do tychże katalogów, pisanie krótkich i dłuższych tekstów na potrzeby pozycjonowania czy aktywność na blogach lub forach dyskusyjnych. Możliwości jest naprawdę kilka i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zarabianie na stronach internetowych

Znacznie większe możliwości (i pieniądze) czekają na tych, którzy posiadają lub mają zamiar posiadać własną stronę internetową. Własna witryna otwiera ogromne nowe szanse do zarabiania, związane przede wszystkim z reklamą – na właścicieli stron czekają programy partnerskie, systemy reklam kontekstowych i graficznych oraz prywatni reklamodawcy.

Zarobek jest tu w zasadzie nieograniczony. Jest tylko jeden warunek – witryna musi być popularna, a więc musi odwiedzać ją przynajmniej kilkanaście tysięcy osób miesięcznie.

Boksy reklamowe

W ostatnim czasie bardzo popularną metodą na zarabianie jest system SeoPilot. Polega to na tym, że my umieszczamy na naszej stronie kod który wyświetla boksy reklamowe z innymi stronami. SeoPilot płaci nam za przestrzeń reklamową na naszej stronie. Warunkiem minimalnym jest to aby nasza strona miała min. Page Rank 3. Więcej informacji bezpośrednio na stronie : seopilot.pl

Reply