Ziołowe farby do włosów

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby mieć pięknych, zdrowych, lśniących włosów w wymarzonym, głębokim kolorze, bez śladów siwych włosów. Współcześnie  mamy wiele możliwości, aby dowolnie zmieniać kolor włosów, jednak musimy pamiętać, że częste farbowanie może je znacznie osłabić, zwłaszcza, jeżeli sięgniemy po zawierającą amoniak farbę chemiczną.

W sytuacji, gdy zależy nam na zdrowiu naszych włosów, najlepiej wypróbować koloryzujące środki roślinne, które mają tę zaletę, że nie niszczą struktury włosa, a także nie powodują alergii, na jakie narażone jesteśmy, korzystając z farb chemicznych. W ich skład wchodzą sproszkowane zioła, korzenie, kora oraz liście drzew i inne środki roślinne, działające na podobnej zasadzie jak zwykłe farby, a dodatkowo likwidujące podrażnienia skóry, łupież, czy odżywiające dzięki zawartości soli mineralnych.

Barwniki roślinne sprawiają, że nasze włosy zyskują zdrowy i naturalny wygląd. Paleta kolorów w porównaniu z tymi, jakie proponują producenci farb chemicznych, jest wprawdzie uboższa, ale na pewno znajdziemy coś dla siebie wśród czterech podstawowych barw: blondu, rudego, brązowego oraz czarnego. Efekt, jaki uzyskamy po farbowaniu, zależy od wyjściowego koloru włosów, czasy działania farby, mieszanki kolorów itp.

Najpopularniejszym barwnikiem roślinnym jest henna – czyli sproszkowane liście azjatyckiego krzewu Lawsonia spinosa, dzięki której nasze włosy mogą przyjąć kolory od miedziano-czerwonego aż po czarny, w zależności od jakości i ilości dodatków innych roślin.

Warto wiedzieć, że nie powinno się nakładać farby roślinnej na włosy, które wcześniej były farbowane chemicznie – efekt może bowiem przerazić. Dodatkowo, włosy farbowane barwnikami roślinnymi wymagają specjalnej pielęgnacji – jak każde farbowane włosy – dzięki temu zachowują na dłużej piękny, zdrowy wygląd.

Reply