Jaką fryzurę dobrać do danego kształtu twarzy?

Kształt owalny

Jeśli długość Twojej twarzy jest 1,5 razy większa od szerokości – Twoja twarz ma kształt owalny. Posiadaczko twarzy owalnej! Masz niebywałe szczęście ponieważ Twoja twarz ma idealne proporcje i pasuje do niej każda fryzura, zatem masz pełne pole do popisu. Wśród gwiazd owalny kształt twarzy mają również Heather Locklear i Julia Roberts.

 

Kształt okrągły

Jeśli szerokość Twojej twarzy ma podobny wymiar do jej długości, to jesteś posiadaczką twarzy okrągłej. Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą włosy średniej długości – mocno pocieniowane. W swoim uczesaniu powinnaś unikać przedziałka na środku głowy, ponieważ niekorzystnie wyciąga to Twoją twarz. Włosy możesz zawijać pod spód lub pokręcić – w każdym rodzaju loków będziesz wyglądała dobrze. Do gwiazd z okrągłą twarzą zaliczana jest Kate Winslet.

 

Kształt podłużny

Jeśli długość Twojej twarzy jest większa, aniżeli jej szerokość, należysz do grupy kobiet z twarzą o podłużnym kształcie. W Twoim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie  fryzura krótka lub średniej długości. Pamiętaj aby wycieniować włosy, szczególnie przy twarzy, albowiem złagodzi to nieco Twój nowy „look”. Długie włosy niestety nie są dla Ciebie odpowiednie, ponieważ optycznie jeszcze bardziej wydłużą Twoją twarz.

 

Kształt serca

Jeśli długość pomiaru szczęki jest znacznie krótsza od szerokości mierzonych na wysokości kości policzkowych lub czoła, to możesz być pewna, że Twoja twarz ma kształt serca. Idealna fryzurą dla Ciebie jest tzw. Bob  – włosy sięgające do linii brody. To uczesanie jest dla Ciebie najlepsze ponieważ dzięki niemu obszar Twojej szczęki wyda się nieco szerszy, a co za tym idzie – optycznie zrówna się z szerokością czoła. Dzięki temu Twoja twarz wyda się bardziej symetryczna. Dobrym rozwiązaniem są również dłuższe fryzury. Nie powinnaś zaczesywać włosów do tyłu. Pamiętaj również, że nie będziesz wyglądała dobrze w fryzurze bardzo krótkiej. Wśród sławnych kobiet o tym typie twarzy znajdziemy m.in. Jennifer Love Hewitt.

 

Kształt kwadratowy

Jeśli długość Twojej twarzy jest równa jej szerokości i dodatkowo zauważasz, że jest nieco kanciasta to jesteś właścicielką kwadratowego kształtu twarzy. Świetnym rozwiązaniem są fryzury krótkie i średniej długości, ponadto dobrym pomysłem są delikatne fale. Podczas układania włosów pamiętaj również, że możesz delikatnie unieść je przy nasadzie i podkręcić końce do środka – Twoja twarz stanie się wówczas bardziej okrągła, co znakomicie zrównoważy jej kwadratowy kształt. Powinnaś unikać długich fryzur i prostowania włosów. Dobrym rozwiązaniem okaże się również uczesanie typu bob sięgające tuż nad lub od linią żuchwy. Przykładem gwiazdy o twarzy kwadratowej jest Sandra Bullock.

 

Kształt rombu

Jeśli posiadasz twarz, która w linii czoła i żuchwy jest węższa, niż na poziomie kości policzkowych to jej kształt określany jest jako romb. Masz zatem tyle samo szczęścia co w przypadku twarzy owalnej, albowiem możesz puścić wodze fantazji i eksperymentować. Pamiętaj, że piękne kości policzkowe są Twoim atutem, zatem postaraj się dobrać fryzurę dzięki której podkreślisz wszystkie zalety Twojej twarzy.

 

Reply