Aby dzieci nie nudziły się na weselu

Dostając zaproszenie na ślub w głowie zaczyna rodzić się pytanie, a co z dziećmi? Zabrać je ze sobą, czy może pozostawić pod opieką kogoś bliskiego w domu. Co one będą robiły na weselu, przecież będą się nudzić. Sprawdź, co można zrobić z pociechą podczas zabawy weselnej.

W przygotowaniach ślubnych jest o tyle prościej, że wszystko można jakoś przewidzieć. Tego nie można powiedzieć w przypadku naszych pociech, które na samą złość w dniu wesela uparcie protestują, buntują się i przyprawiają nas o zawrót głowy. Można takie rozhisteryzowane dziecko zabrać ze sobą, albo z impetem pozostawić w domu, prosząc o pomoc babcię lub dziadka.

Obecnie Państwo Młodzi rozdając zaproszenia podkreśla, że obecność najmłodszych uczestników jest jak najbardziej mile widziana, a wręcz konieczna. Może zdarzyć się tak – oczywiście zależy to od rodzaju zależności i relacji między narzeczonymi, a maluchami – że zaproszenia będą oddzielne dla dorosłych i całkiem inne dla milusińskich. Bardzo miło patrzy się na tego rodzaju zachowania, ponieważ jest to sygnał, że młodzi oczekują także dzieci na swoim weselu. Wesele przecież jest uroczystością rodzinną, na której nie powinno zabraknąć najmłodszych członków rodziny.

Czy dzieci powinny być zapraszane na wesele?

Niektórzy uważają, że ślub nie jest miejscem dla dzieci. Często uwarunkowane jest to u nich wizją czarnego scenariusza, kiedy to maluchy biegają do ogrodu blisko ulicy, szarpią suknię panny młodej, przebijają balony czy najzwyczajniej w świecie siedzą w kącie i płaczą, bo chcą wymusić na rodzicach rychły powrót do domu.

Zwolennicy, jak i przeciwnicy obecności dzieci na weselu powinni wiedzieć, że są różne opcje, które mogą okazać się bardzo przydatne w podejmowaniu decyzji o obecności dzieci na weselu.

Opłaty

Negocjacji powinny zostać poddane koszty menu dla dzieci. Argumentem w tego rodzaju podejmowanych dyskusjach powinien być fakt, że dzieciaki nie należą do osób, które zainteresowane są jedzeniem na stole. Często wielu właścicieli liczy sobie za dziecko podobne opłaty co za dorosłych, co w przypadku naciągniętego budżetu narzeczonych nie jest powodem do optymizmu.

Animator

Od niedawna panuje nowy trend, jakim jest wynajmowanie animatora dla dzieci. Nie jest to bardzo znaczący wydatek, a jakże wiele korzyści może przynieść. Usatysfakcjonowani weselem będą zarówno dorośli goście weselni, jak i ci najmłodsi, którym nie będzie nudno. Kwota wynajmu animatora jest uzależniona od czasu, na jaki planujemy go widzieć podczas naszego wesela. W przypadku opieki całonocnej będzie to koszt rzędu tysiąca złotych. Za trzy godziny pracy trzeba będzie zapłacić animatorowi około pięciuset  złotych, a każda jedna dodatkowa godzina to wydatek rzędu stu złotych. To na głowie tych osób będzie spoczywała odpowiedzialność za przygotowanie wszystkich materiałów, które będą konieczne do zabawiania dzieci. Po skończonych grach, to oni sprzątają wszystko po sobie.

Z pomocą do cioci czy kuzynki

Jest też i takie rozwiązanie – zapewne bardziej przyjazne dla naszego portfela niż wynajem animatora. Jednakże jak sprawnie zająć czas dzieci w różnych przedziałach wiekowych? Jak zapewnić zbliżoną atrakcyjność zarówno dla roczniaków czy trzylatków i młodzieży szkolnej? Z pewnością potrzebna będzie głowa pełna pomysłów. Ponadto ciocia zwykle będzie bardziej skupiała swoją uwagę na dzieciach, które zna i które są jej bliższe. To naturalny, ludzki odruch. Poza tym proszenie cioci czy kuzynki o opiekę nad dziećmi jest tym samym wykluczeniem jej z możliwości zabawy. Przecież dzieciakami nie będzie można zajmować się co jakiś czas, tylko przez cały czas. Zanim poprosimy kogoś o opiekę nad maluchami zastanówmy się, czy będą miały na to ochotę. Opcjonalnie można przygotować im zestaw kilku zabaw.

Sprawdzone pomysły na zabawę

Piosenki dla dzieci – warto ustalić to wcześniej z obsługą muzyczną. Można poprosić o przygotowanie specjalnego bloku piosenek dedykowanym dzieciom. Z pewnością przy kaczuchach świetnie będą bawić się nie tylko najmłodsi uczestnicy wesela…

Śmieszne gadżety. Dzieci lubią się stroić i przebierać w rozmaite kostiumy, dlatego z pewnością sprawdzą się wszelkie peruki, szale, czapki czy kostiumy. Dzieci będą miały przy wiele radości.

Zabawnie mogą wyglądać dorośli wraz z dziećmi z ogromnymi lizakami w dłoni. To taki powrót do dzieciństwa, który uwieczni fotograf. Tu także zabawa gwarantowana. Dodatkowo można wykorzystać koniki na biegunach, piłki, lalki czy samochodziki. Nie tylko będą tłem dla artysty, ale także okazją dla dzieci do zabawy.

Kolorowe kartki papieru oraz pisaki albo kredki i przygotowanie kącika artystycznego dla dzieci, w którym będą mogły malować do woli. Przecież dzieci to uwielbiają! Jeśli są to starsze dzieci, można poprosić je o namalowanie gości weselnych swoimi oczami. Zabawa na długo pochłonie najmłodszych uczestników wesela, ponieważ jak najdokładniej będą chciały wykonać zadanie. Gdy na dworze będzie piękna pogoda zamiast pisaków do malowania może posłużyć kreda, zwłaszcza jeśli w okolicy jest duży parking.

Reply