Barbuda – niezwykła wyspa karaibska

wyspa

Barbuda – niezwykła wyspa karaibska

Nie każdy wie, że istnieją turystyczne miejsca na świecie nietknięte przez szeroko pojętą cywilizację, gdzie tłumnie spływają ludzie by wypocząć. Takim miejscem jest niewielka karaibska wyspa Barbuda. Nie jest to miejsce dla ubogich, ale za dość wysoką cenę dostaniemy ciszę, spokój i odpoczynek.

Być może będzie to idealne miejsce na tegoroczne wakacje?

Powitanie

Miejsce niezwykłe. Dotrzeć na wyspę można jedynie za pomocą samolotu, dalej, na niezwykle piękne plaże z przejrzystą wodą, płynie motorówka. Barbuda jest prywatną wysepką, jednak przez 30 lat od jej zakupienia zmieniło się tu niewiele. Życie płynie powoli, stoi tam zaledwie kilka bungalowów, nie ma lokalnych sklepów, a bar otwiera się jedynie w przypadku rezerwacji.

Wyspa od lat pozostaje w naturalnym stanie. Prawo zakazuje wykupu ziem przez obcokrajowców, dlatego też jedyny właściciel zmienia tu niewiele. Jest pewna baza turystyczna, jak hotele, ale nie należą one do najtańszych. Poza nimi jest kilka domków w jedynym i małym miasteczku Codrington. Jest to swoisty raj, bez całej turystycznej otoczki, miejsce, gdzie wypocznie każdy.

Czas na relaks

Wyjazd na wyspę, gdzie nie będzie tylu turystów co wszędzie, jest nie lada okazją do zregenerowania sił. Miejsce wprost wymarzone dla mieszczuchów, korporacyjnych biznesmenów, którzy na co dzień nie mają czasu na nic. To miejsce, gdzie ładuje się baterie na długie miesiące. 

Początkowo można się zastanawiać, co tam robić, skoro nie ma bazy rozrywkowej, barów czy dyskotek. Odpowiedź znajduje się sama – wolność, brak hałasu, zgiełku i ciągłej pogoni dają możliwość do korzystania z bogactw wyspy. Atrakcji nie brakuje – kąpiele, nurkowanie w przejrzystej wodzie, urodziwe rafy koralowe i świeże owoce morza.

Miejsce jest faktycznie niewiarygodne. Dwa razy w tygodniu przypływa łódka z zapasami żywności, a plaże są puste i całe dla niewielkiej liczby turystów. Godzinami można wylegiwać się w słońcu, zbierać muszle i cieszyć się wolnością.

Dla niewymagających luksusu, a pragnących odpocząć, wyspa Barbuda jest odpowiednim miejscem.

 [tube]http://www.youtube.com/watch?v=QcDirVihDRo[/tube]

Reply