Chcesz zarabiać? Wypożyczaj sprzęt budowlany!

Chcesz zarabiać? Wypożyczaj sprzęt budowlany!

Chcesz zarabiać? Wypożyczaj sprzęt budowlany!

Gdy potrzebujemy wykonać jakieś prace remontowe dachu albo ocieplić ściany wysokiego domu najrozsądniejszym wydaje nam się zakup rusztowań, które pomogą sprawniej się z tym uporać. Jednak mina rzednie nam, gdy widzimy ile takie rusztowania kosztują – a nowe to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak zastanowić się nad kupnem takiego sprzętu, gdyż może to być dobra i łatwa inwestycja.

Niczym kombajn

Z pewnością każdy z nas kojarzy, jak na wsiach jeden z gospodarzy posiadał kombajn, a reszta rolników wypożyczała go od niego w czasie żniw. Jest to opłacalne i rozsądne rozwiązanie, gdy sprzęt, którego potrzebuje się rzadko, a jest niezbędny, kosztuje krocie. Taki kombajn kupowany był zwykle przez najbogatszego gospodarza we wsi, który miał nie tylko pieniądze na jego zakup, ale tez ogromne pole, bo bez tego nie potrzebowałby kombajnu, a także miał wiatę, w której ów kolos mógł być pozostawiony na zimę. Wbrew pozorom nie jest to takie proste zakupić i utrzymać kombajn, dlatego też rolnicy, którzy go posiadali, mieli wielkie poważanie we wsi. W czasie żniw wypożyczano kombajn na dzień lub dwa, tyle, ile trwały prace polowe, za pewną opłata dla właściciela kombajnu. Bo przecież zainwestował w to mnóstwo pieniędzy, nie mógł więc użyczać sprzętu na zasadzie pomocy sąsiedzkiej. Jednak było to rozwiązanie opłacalne dla innych rolników, którzy nie musieli inwestować ogromnych pieniędzy w sprzęt, którego używali raz w roku.

To sposób na inwestycję

Rusztowania to sprzęt budowlany potrzebny niemal na każdej budowie, a jednak na tyle kosztowny, że zakupienie go dla jednorazowego użytku mija się z celem. Dlatego ciekawym sposobem na opłacalną inwestycję byłoby kupienie, a następnie wypożyczanie wszystkim zainteresowanym rusztowań. Kilkadziesiąt złotych dziennie przez niemal cały sezon budowlany daje całkiem opłacalne zyski. Wystarczy tylko mieć głowę na karku i chęć zarobienia całkiem sporych pieniędzy w ciągu jednego sezonu. Takie pomysł jednak najczęściej pojawia się, gdy sami potrzebujemy rusztowań na budowę. Myślimy wtedy, że chętnie byśmy je wypożyczyli, na pewno byłoby wielu chętnych na taką usługę, gdyby pojawił się ktoś, kto zdecyduje się rusztowania kupić i wypożyczać. W ten sposób można też wypożyczać inne sprzęty budowlane i nie tylko. Wystarczy tylko dobry pomysł i nabycie odpowiednich przedmiotów, na które mógłby być popyt.

Sposób na pożyczanie sobie nawzajem różnych przedmiotów, tak więc i powstawanie wypożyczalni sprzętów itp., powstał już dawno temu, gdy pewne urządzenia były na tyle kosztowne i duże, że nie każdy mógł sobie na nie pozwolić, natomiast było wiele osób, które ich potrzebowały. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z powodzeniem funkcjonowały wypożyczalnie naczyń, a niektóre z nich funkcjonują do dziś. Wiele osób bowiem potrzebowało eleganckiej zastawy na wesele czy uroczystość rodzinną, a nie stać ich było na zakup własnej. Dlatego tez i w branży budowlanej jest sporo narzędzi i sprzętów, które mogą być użyteczne dla innych i zarabiać na siebie, a nie rdzewieć w piwnicach czy garażach, bo nie o to przecież chodzi.

Reply