Co mężczyzn zniechęca w kobietach?

Co mężczyzn zniechęca w kobietach?

Co mężczyzn zniechęca w kobietach?

Łamiesz sobie głowę, co mogło na randce pójść nie tak? Przecież podobaliście się sobie, on obiecał, że zadzwoni, a tymczasem telefon milczy już od tygodnia. Dowiedz się, jakich błędów uniknąć, aby jedna randka zaowocowała następną.

Czuł się jak Twój podwładny

W dzisiejszych czasach wiele kobiet wspina się po drabinie społecznej, osiągając coraz to wyższe stanowiska. Są managerami lub szefami firm. Niestraszne im podejmowanie trudnych decyzji. Świetnie się odnajdują w ciężkich sytuacjach. Doskonale znają swoją wartość i nie mają w głowie podporządkowywania się mężczyźnie. Jaki jest tego efekt? Facet, owszem, jest pełen podziwu dla ich umiejętności i osiągnięć, jakie udało się kobiecie osiągnąć, ale… nie widzi w niej kobiety! W oka mgnieniu romantyczne spotkanie zmienia się w pojedynek na błyskotliwość i inteligencję.  A wtedy mężczyzna czuje się jak na spotkaniu biznesowym lub kłopotliwej rozmowie rekrutacyjnej…

I żyli razem długo i szczęśliwie

Wiele kobiet po swoich dramatycznych przejściach z mężczyznami w pewnym okresie staje się niespokojna. Lata lecą, a one nadal są pannami. Dlatego nie chcą tracić czasu na podchody i od razu przedstawiają jasno swoje oczekiwania. Chcą wyjść za mąż i urodzić dziecko. Pierwsza randka przypomina wywiad, podczas którego celem jest wybadanie planów życiowych mężczyzny i jego spojrzenie na rolę męża i ojca. Nie są pominięte oczywiście także kwestie finansowe. Wówczas facet czuje się traktowany przez kobietę w sposób instrumentalny. Są też takie panie, które pierwsze spotkanie traktują już jako zobowiązanie i domagają się kolejnych randek. A jeśli mężczyźnie nie pasuje – obrażają się. Taki typ kobiety zapewne dla niejednego pana będzie zimnym prysznicem.

Jesteś kimś innym niż w rzeczywistości

Kobieta potrafi udawać kogoś, kim zupełnie nie jest, aby tylko zyskać jego zainteresowanie. Oczywiście takie zachowanie sprawdza się do czasu, ponieważ prawda wyjdzie na jaw i wtedy może dojść do rozczarowania. Jednak dla kobiety często najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego jeśli partner złapał haczyk i udało ci się go uwieść, prawdopodobnie – choć niekoniecznie – będzie umiał wybaczyć pewne kłamstwa lub kłamstewka. Ponadto wykazywanie podobieństw charakterów jest całkowicie zbędne, ponieważ mężczyźni wolą odkrywać nieznane lądy niż żeglować po znanych wodach.

Boi się szczerości…

Otwartość jest zaletą, jednak nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Zwłaszcza kiedy to jest pierwsza randka, na której kobieta opowiedziała całą historię swojej rodziny, zrelacjonowała swoje problemy z anoreksją i alkoholizm byłego męża. Facet zwierzenia odbiera jako przedwczesne objawy emocjonalnej niestabilności. Lepiej jest ujawniać bolesne sekrety wtedy, gdy oboje lepiej się poznacie.

Reply