Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

03082102Nowy Jork to najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych. Można śmiało powiedzieć, że jest to kulturalna stolica Świata. Co roku przybywają tu miliony turystów.

Turystyka ma ogromne znaczenie dla tutejszego przemysłu. W Nowym Jorku spotykają się różne kultury, co stanowi dodatkowa atrakcję dla ludzi odwiedzających to unikatowe miasto.

Atrakcje turystyczne Nowego Jorku

Największymi atrakcjami Nowego Jorku bez wątpienia są:

Statua Wolności – wykonał ją francuski rzeźbiarz Frédéric Auguste Bartholdi, chcąc upamiętnić braterstwo dwóch narodów francuskiego i amerykańskiego. Jest ona symbolem wolnej Ameryki, znajduje się na Wyspie Wolności. Ma ona 46,5 metra wysokości, waży aż 229 ton, a jej obwód w to  11 metrów.  Rzeźba jest o tyle ciekawa, że można się na nią wspiąć i z samej góry podziwiać piękne widoki  Dolnego Manhattanu.

Piąta Aleja – jest to najsłynniejsza ulica Nowego Jorku. Mieszczą się tutaj najbardziej luksusowe domy towarowe. Kojarzy się ona z bogactwem i słusznie. Znajdujące się tu sklepy przyciągają najbogatszych klientów. Podziwiać można tu także wspaniałe pomniki architektury. Rockeffeller Center  a zaraz naprzeciw katedra św. Patryka, wzniesiona w 1888r.

Central Park – park ten znajduje się w centrum Manhattanu. To ulubione miejsce Nowojorczyków, którzy spędzają tu swój wolny czas. Można tu podziwiać twórczość niezależnych artystów. Są to muzycy, aktorzy, tancerze i malarze. Odbywają się tu także spontaniczne akcje, w których każdy może wziąć udział.

Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej – jest to największe przyrodnicze muzeum na Świecie. Słynie ono z ciekawych kolekcji antropogenicznych, oraz wspaniałych zbiorów kości i skamielin. Największa atrakcją jest tu Sala dinozaurów oraz nowa hala poświęcona ewolucji świata przyrody. Corocznie to miejsce odwiedzane jest przez miliony turystów, w szczególności uczniów i nauczycieli.

Most Brooklyński – jest on najstarszym na Świecie wiszącym mostem. Jest on jednym z symboli Nowego Jorku. Znajduje się nad rzeką East River i łączy Brooklyn i Manhattan. Jego długość to 1834m. szerokość 26 m. Most ten ma obecnie sześć. pasów jezdni. Znajdują się tu także chodniki i ścieżki rowerowe.

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych – jeśli licząc wielkość obrotów jest ona pod tym względem drugą na świecie.  Dokonuje się tu wielu ważnych transakcji, mających znaczenie globalne. Funkcjonowanie giełdy można obserwować ze specjalnych galerii. Wszystkie obroty papierami wartościowymi odbywają się tutaj elektronicznie.

Ellis Island – jest małą wyspą , którą zamieszkują imigranci. Znajduje się tutaj Muzeum Imigracji. Charakter miejsca oddają filmy i nagranie, które można zobaczyć w muzeum. Wyspa ta jest pierwszym miejscem, gdzie imigranci stawiali swoje kroki. Stacją imigracyjną stała się w 1984 roku.

Katedra Św. Jana Bosko – do tej pory jej nie ukończono, mimo to jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów.  Zakończenie projektu planowane jest dopiero na rok 2050. Projekt został dotychczas zrealizowany w ok. 70%. ma to być największa katedra Świata.

Reply