Na majówkę z dzieckiem

majówka

Na majówkę z dzieckiem

Nieubłaganie zbliża się czas długiego majowego weekendu i rodzinnych wypadów. Czy to będą góry, czy morze – każdy z rodziców zadecyduje indywidualnie. Liczy się czas wspólnie spędzony, świetna zabawa i wypoczynek.

Dziś kilka propozycji dla rodziców na wspólne tematyczne wyjazdy z dzieckiem. Zapraszam do lektury!

Świat dinozaurów

Dla każdego dziecka dinozaury to niezwykły i kolorowy świat, dodatkowo pobudzający wyobraźnię młodego człowieka. Warto więc zafundować mu i sobie przy okazji wycieczkę w niezwykły świat prehistorii.

JuraPark w Bałtowie to miejsce dla dużych i małych odkrywców. Figury naturalnych rozmiarów czają się tam za każdym zakrętem, a wygląd identyczny z naturalnym przerazi największego śmiałka. Znajdują się też tam eksponaty muzealne, prawdziwe wykopaliny, a na  najbardziej ciekawskich czeka kącik paleontologa. Tam właśnie mali odkrywcy będą mogli samodzielnie odkopać skamieniałość lub szkielet dinozaura. Wycieczka pobudzi nie tylko wyobraźnię, ale również zmobilizuje malucha do prac manualnych, które mogą okazać się bardzo ciekawe.

Bałtów to nie tylko dinozaury, to ostoja również żyjących, dzikich zwierząt, miejsce gdzie znajduje się oceanarium, stadnina koni i parkiem rozrywki. Warto przeżyć tu niezapomnianą przygodę wraz z dzieckiem.

Zaurolandia w Rogowie

To również miejsce „drugiego życia” prehistorycznych gadów, ale też centrum rozrywki: park linowy, basen z łódkami, bolidy, quady i warsztaty archeologiczne dla najmłodszych. Jest w czym wybierać i na pewno nie będziemy się tam nudzić.

Parki rozrywki

Farma Iluzji to miejsce w Mościskach (na trasie do Warszawy), gdzie jest miejsce nie z tej ziemi. Znajdują się tam niesamowite eksponaty, takie jak Latająca Chata Tajemnic, Studnia Nieskończoności czy Lewitujący Kran. Jeśli to za mało, można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, poskakać na ogromnej trampolinie czy odwiedzić Zatokę Piratów. Atrakcji jest wiele.

Park Adrenalina w Sokolnikach to miejsce niezliczonych atrakcji, przygody na świeżym powietrzu dla dużych i małych. Znajdują się tam boiska do gry w kosza i piłkę nożną, parki linowe, kule wodne, paintball, strzelnica i wiele wiele innych atrakcji.

Żegluga dla najmłodszych

Spływy Dunajcem to nie lada wyzwanie dla dużych i małych poszukiwaczy przygód. Słychać szum wody, wartki nurt w czasie podróży na małej, kilkuosobowej tratwie z flisakiem. Niezapomniane przeżycia, adrenalina i cudowne widoki na Pieniny.

Galeonem z Gdyni do Ustki to podróż repliką XVII-wiecznego statku o nazwie Dragon. Mali odkrywcy i piraci będą zachwyceni. Rejsy są możliwe od kwietnia do czerwca. We wrześniu i październiku galeon pływa pa zatoce w Gdyni. Rejs trwa ponad godzinę, można zakosztować pysznych smakołyków i doświadczyć niesamowitej przygody za sterem.

Atrakcji na wspólny weekend majowy dla małych i dużych nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie, a w końcu chodzi o to by dobrze się bawić.

Reply