Dubaj – stolica luksusu

dubaj

Dubaj – stolica luksusu

Dubaj to miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednocześnie stolica emiratu Dubaj. Jeszcze pięćdziesiąt lat temu głównym środkiem transportu były tu osły i wielbłądy.

Dziś jest to metropolia, słynąca z nowatorskich projektów budowlanych, rekordów Guinessa i imprez sportowych.

W Dubaju nie znajdziemy wielu zabytków. Ale z pewnością jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Kilka z nich opisujemy poniżej.

Emirates Towers – to wieże, które są symbolem Dubaju. Wieżowce Emirates Office Tower i Emirates Towers Hotel składają się na kompleks biurowo-handlowy. Otoczone są ogrodem z pięknymi jeziorami i wodospadem.

Dubai Museum – otwarte zostało w 1971 r. z myślą o prezentacji tradycyjnego sposobu życia emiratu Dubaj.  Oglądając eksponaty takie jak broń naczynia czy tradycyjne stroje poznajemy historię Dubaju. Można tu obejrzeć także stare przedmioty sprzed 3000 lat p.n.e. Muzeum odwiedza ponad 1800 turystów dziennie.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo – wpisane do księgi rekordów Giunessa, ma największy panel akrylowy. Można tu podziwiać największą na świecie kolekcję rekinów i płaszczek. Atrakcją dla turystów jest także możliwość podziwiania podwodnego świata, pływając łodzią ze szklanym dnem. Znajduje się tu kilkanaście akwarii z rybami z całego świata.

Meczet Jumeirah Moschee – to jeden z największych meczetów w Dubaju. Powstał w całości z kamienia w 1975 r. Okazałość świątyni świetnie prezentuje się w nocy, kiedy jest ona podświetlona.

Fontanna Burji – mówi się, że jest to najpiękniejsza fontanna świata. Tańczy ona w takt muzyki, do utworu “Time to say goodbye” Andrea Bocelliego i Sarah Brightman. Z pewnością warto zobaczyć to na żywo.

Shopping Festiwal (Święto Zakupów) – obchodzone od 1997r.  od końca stycznia do końca lutego. Przyciąga ono najbardziej znane marki na świecie. Jest to ogromne przedsięwzięcie. Odbywają się wtedy pokazy, można liczyć na promocje i wiele atrakcji.

Burdj al-Arab (Burdź al-Arab) – jest to wieżowiec kształtem przypominający żagiel. Znajduje się tu siedmiogwiazdkowy, najwyższy na świecie hotel. Znajdują się w nim same luksusowe apartamenty. Wnętrza są specjalnie zaprojektowane dla najbardziej wymagających gości, którzy do swojej dyspozycji przez 24h na dobę mają osobistego lokaja.

Wyspy Palmowe – to największe sztuczne wyspy na świecie. Zaczęto je usypywać w 2001 roku, każda z nich ma kształt palmy. Znajdują się tu  kompleksy luksusowych hoteli, restauracji, a także wille. Do kompleksu wysp należą: Palma Jumeirah (Dżamira), Palma Jebel Ali (Dżabal Ali), Palma Deirah (Dira).

wyspy palmowe

Dubaj – stolica luksusu

Wyspy palmowe i inne projekty wybrzeża Dubaju

 

widok na domy na wyspie palmowej

Widok na domy na wyspie palmowej

Dubaj to miasto, które także nocą tętni życiem. Ludzie bawią się tu w klubach do samego rana. W szczególności przybywają tu turyści, którzy lubują się w czystych, pięknych plażach, złotym piasku i ciepłym morzu. „Jumeira Open Beach” to najbardziej znana plaża w pobliżu luksusowej dzielnicy zamieszkiwanej przez Szejków.

Dubaj przede wszystkim nastawiony jest na przyciąganie turystów, którzy będę mogli  zobaczyć tu największe osiągnięcia cywilizacyjne. Miasto ciągle się rozwija, przepełnione jest bogactwem, zewsząd otacza nas luksus.

Miasto pod lupą – Dubaj

Poniżej film traktujący o Dubaju – zachęcamy do obejrzenia.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=p-e2mL8WQX8[/tube]

Reply