Ćwiczenia na jędrny biust

Skóra biustu jest dość cienka, przez co bywa narażona na rozciągnięcie i zwiotczenie. Negatywnie na jej stan mogą wpływać czynniki takie jak noszenie nieodpowiedniego stanika, częste i długie kąpiele w gorącej wodzie czy wielkość biustu. Na szczęście jest kilka sposobów, by sobie z tym radzić, a jednym z nich są ćwiczenia. Wzmacniają one mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu biust staje się jędrniejszy i bardziej podniesiony.

  1. 1.      Ściągnięte łopatki.

Skieruj ręce do tyłu i spleć palce w odwrócony koszyczek (czyli wnętrzem dłoni w dół) na wysokości bioder. Mocno ściągnij łopatki, tak by prawie się ze sobą stykały, a łokcie zbliż do siebie. Kiedy poczujesz, że mięśnie mocno się napinają, postaraj się wytrzymać w tej pozycji 10-15 sekund. Następnie rozluźnij mięśnie, chwilę odpocznij i powtórz ćwiczenie 9 razy.

  1. 2.      Wygięte plecy

Stań w lekkim rozkroku z ugiętymi w kolanach nogami. Spleć dłonie i unieś je na wysokość biustu. Wypchnij biodra do przodu, wciągając przy tym brzuch i przyciągając brodę do klatki piersiowej, najbliżej jak możesz. Rozciągnij łopatki do tego stopnia, by poczuć mocne napięcie mięśni. Postaraj się wytrzymać tak około 20 sekund, a potem rozluźnij się, po czym powtórz ćwiczenie 9 razy.

  1. 3.      Pompki na ścianie.

Ustaw się twarz do ściany na odległość wyciągniętych ramion. Oprzyj się o nią dłońmi, rozstawiając je szerzej niż ramiona. Palce miej skierowane do wewnątrz, a łokcie – na zewnątrz. Weź wdech i opadnij na ścianę uginając ręce, jakbyś robiła pompki. Potem zrób wydech i wyprostuj ręce. Powtórz ćwiczenie 9 razy.

 

Reply