Cykliczny sport

W naszym społeczeństwie ciągle zbyt mały jego procent uprawia systematycznie sport. Jednak, zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak ważny wysiłek fizyczny w postaci właśnie ćwiczeń jest ważny w naszym życiu, jak ogromny wpływ ma na nasze zdrowie.

Dlaczego nie ćwiczymy?

Jednak nie zmienia to faktu, że po prostu nie ćwiczymy. Co zatem jest tego przyczyną, dlaczego tak mało z nas lubi sport, dlaczego na siłowniach nie ma rzeszy osób, jest zazwyczaj tylko garstka? Cóż, powodów na pewno jest bardzo wiele. Jedni mówią, że absolutnie, ale oni na ćwiczenia nie mają czasu. A przecież, wystarczy już pół godziny dziennie, aby podnieść kondycję i wpłynąć pozytywnie na zdrowie. Jednak tłumaczą dalej, że praca, że rodzina, mąż, dzieci. To przecież można z rodziną, na rower, pomaszerować, pograć w piłkę, można i na rolki i na łyżwy w zimę.

Jest bardzo wiele możliwości, wystarczy tak naprawdę tylko chcieć, troszkę się zaprzeć i każdego dnia trochę sportu w naszym życiu zagości. Są też tacy, którzy twierdzą, że sportu po prostu nie lubią. No cóż, ciężko z tym stwierdzeniem walczyć. Jednak, istnieje tak ogromny zakres możliwości, że naprawdę, każdy z nas może wśród tego znaleźć coś, co mu będzie odpowiadało, ba, nawet, co chętnie będzie robił. Także, może po prostu trzeba szukać, aż do momentu, w którym się stwierdzi, że dany sport nam odpowiada, żem to jest właśnie to, co możemy chętnie robić.

Kolejni twierdzą, że ich kondycja jest tak słaba, że z niczym sobie nie poradzą. No fakt, ktoś z słabą kondycją maratonu nie wytrzyma, taka osoba może mieć nawet problem z tym, aby bez ustanku pół godziny biegać. I nie ma w tym nic dziwnego, bo tak jest, jak ma się bardzo słabą kondycję. Ale nie oznacza to zarazem, że nie da się już do końca życia ćwiczyć.

Rozpoczęcie treningów

Na początek trzeba w ogóle zacząć cokolwiek robić. Może marsz połączony z spacerem będzie dobry, może pół godziny powolnej jazdy na rowerze, na rolkach, łyżwach. Ważne jest, by w ogóle zacząć. Z czasem kondycja będzie się poprawiać, a my zauważymy, że nagle możemy dłużej maszerować, dłużej jechać na tym rowerze. I podnośmy swoją poprzeczkę, aby kondycję z każdym dniem poprawiać. No i jeszcze są lenie, którym się po prostu nie chce. Te osoby muszą tak naprawdę postępować dokładnie tak, jak ci, co twierdzą, że w sporcie ich nic nie interesują. Muszą szukać takiej dyscypliny sportowej, która ich zafascynuje, która sprawi, że pokonają swojego wewnętrznego lenia, że w końcu się ruszą.

Na koniec zostają osoby z problemami zdrowotnymi. Tym może być najciężej, ale nie znaczy to wcale, że z aktywności fizycznej muszą rezygnować. W ich wypadku, ważne jest jednak, aby skonsultowali swoje zamiary na sam początek z lekarzem, który powie, jakie sporty w grę wchodzą, a jakie absolutnie odpadają. W przypadku tych osób warto też pomyśleć o instruktorze, czy trenerze, choć na samym początku. Wskażą oni jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia, aby sobie w żaden sposób nie zaszkodzić. Jak widać, ćwiczyć każdy może, a wręcz powinien, na pewno odbije się to pozytywnie na stanie zdrowia i samopoczuciu, które będzie znacznie lepsze.

Reply