Jak dbać o długie włosy?

Możesz się pochwalić długimi i gęstymi włosami? Dowiedz się jak prawidłowo je pielęgnować.

Jak dbać o długie włosy?

Długie i zadbane włosy to duma i ozdoba każdej kobiety. Często bywają jednak także przyczyną wielu dylematów, gdyż są szczególnie narażone na łamanie i rozdwajanie się końcówek. W związku z tym niezwykle ważna jest ich prawidłowa pielęgnacja.

Posiadaczki długich włosów, które skarżą się na rozdwojone końcówki, mają tylko jedno wyjście – muszą je dość mocno skrócić. Jeżeli nie chcemy podejmować tak radykalnych kroków, nie możemy dopuścić do zniszczenia włosów. Pamiętajmy też, że rozdwojone końce powinny być ścinane regularnie co 2-3 miesiące.

Pielęgnacja długich włosów

Aby utrzymać długie włosy w doskonałej formie, należy stosować szampony i odżywki specjalnie dla nich przeznaczone, które ich nie obciążą, a jednocześnie zapewnią prawidłową ochronę i pielęgnację końcówek. Od czasu do czasu możemy także sięgnąć po szampon regenerujący.

Zawsze pamiętajmy też o starannym spłukaniu pozostałości szamponu, a podczas mycia nakładajmy kosmetyk delikatnie, masując przy tym skórę głowy i same włosy. Odżywki aplikujmy zawsze kilka centymetrów od nasady włosów.

Wskazane jest także wcieranie we włosy, szczególnie końcówki, różnych olejków, np. arganowego, kokosowego, Jak dbać o długie włosy?palmowego itp. w celu zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Osuszając włosy po umyciu, nie szorujmy ich ręcznikiem, ale delikatnie dociskajmy do nich ręcznik. Mokrych włosów nie związujmy pod żadnym pozorem gumką. Najlepiej, jeżeli pozwolimy im naturalnie wyschnąć. Jeżeli więc nie ma takiej konieczności, zrezygnujmy z używania suszarki do włosów.

Nie szalejmy też i ilością stosowanych kosmetyków do stylizacji, które nie pozostają bez wpływu na strukturę naszych włosów. Niech złotą regułą stanie się w naszym przypadku umiar.

One Response

  1. aśka

Reply