Dieta angielska

Dieta angielska

Dieta angielska

Dieta ta jest wymarzona dla osób, które nie mogą lub nie chcą niczego sobie odmawiać, a także ciężko jest im wytrzymać rygorystyczne diety, ale mimo to chcę zgubić parę nadprogramowych kilogramów. Podczas stosowania tej diety nie ma konieczności zmieniania dotychczasowych nawyków i zastępowania znanych i lubianych potraw specjalnie komponowanymi posiłkami.

Zalety diety angielskiej

W czasie diety można stosować sól (co dla wielu osób w niektórych dietach jest czynnikiem, z powodu którego muszą zawiesić stosowanie danej diety, bo nic nie smakuje im bez soli), choć oczywiście w rozsądnych ilościach i najlepiej jest w miarę możliwości zastępować ją dodatkiem świeżych lub suszonych ziół (cząbru, bazylii, tymianku). Jednakże poza ziołami obok soli można stosować tylko pieprz, niedopuszczalne są inne przyprawy takie jak musztarda, ketchup, vegeta czy maggi.

Inna zaleta to fakt, iż dietę tę stosuje się tylko przez 3 dni, a potem wraca się do normalnego, zwykłego sposobu odżywiania. Trzeba jednak pamiętać, by po diecie nie rzucać się na jedzenie, zwłaszcza nie wolno przesadzać ze słodyczami i pieczywem, gdyż może to całkowicie zaprzepaścić efekty diety. Po kilku dniach przerwy i normalnego odżywiania się znowu trzeba zastosować dietę angielską, by potem znów ją przerwać i powtarzać aż do skutku, dopóki nie straci się wszystkich niepożądanych kilogramów.

Idealna waga w miesiąc?

Mimo iż dieta ta polega na ograniczaniu się na zmianę z normalnym sposobem odżywiania, wbrew pozorom daje doskonałe efekty, oczywiście pod warunkiem, że jest przestrzegana. Jej twórcy zapewniają nawet, że można dojść do wymarzonej wagi podczas miesiąca.

Dieta angielskaZasady diety angielskiej

Najważniejsze podczas stosowania tej diety, obok stosowania się do wspomnianych już wyżej wskazówek odnośnie przypraw, nie wolno także spożywać masła ani margaryny, trzeba zatem przyzwyczaić się do jedzenia nieposmarowanego pieczywa lub – wzorem Włochów – skrapiać je oliwą z oliwek.

Dieta angielska zaleca spożywanie 3 podstawowych posiłków.

Na śniadanie najlepiej jest wypijać filiżankę czarnej kawy albo herbaty i zjadać owoc, a także 1 grzankę z dżemem czy jajkiem na twardo.

Obiad powinien składać się z ryby, jajek gotowanych na twardo lub twarogu (produktów bogatych w białko), a także kawy lub herbaty.

Kolacja również powinna zawierać dużo białka, w postaci ryb, chudego mięsa albo warzyw, najlepiej strączkowych. Ważne jest, by kolacje spożywać na 3 godziny przed snem, gdyż są stosunkowo obfite (w porównaniu do innych, bardziej rygorystycznych diet). Jednakże dzięki temu nie ma obaw, że burczący żołądek będzie przeszkadzał w zaśnięciu.

Reply