Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa

Cellulit w obecnych czasach posiada niemal każda kobieta, bez względu na wiek i wagę. Jest to wynik w znacznej mierze toksyn, które obecne są w wodzie i pożywieniu (choć nie tylko i wpływ na pojawianie się skórki pomarańczowej może mieć jeszcze wiele innych czynników), dlatego można zapobiec temu niepożądanemu zjawisku lub zmniejszyć jego widoczność jeśli zastosuje się odpowiednią dietę.

Dieta taka nie tyle ma na celu odchudzanie, bowiem szczupłe osoby również mogą mieć cellulit, co właśnie jego redukcję i zapobieganie dalszym zmianom, jednak jej zasady mogą spowodować, że osoby, które mają nadwagę, zaczną tracić zbędne kilogramy, co chyba dla nikogo nie będzie niepożądanym skutkiem ubocznym.

Dieta antycellulitowaZasady diety antycellulitowej

Zasady diety antycellulitowej są bardzo proste, ale jest ich sporo, a niektóre z nich mogą być ciężkie do wcielenia w życie. Tak może być na przykład w przypadku kawy, którą zdecydowanie należy ograniczyć – nie wolno wypijać więcej niż 1 dziennie, gdyż zawiera ona – tak samo jak inne używki – szkodliwe substancje, które odkładają się w komórkach tłuszczowych, przyczyniając się tym samym do tworzenia się cellulitu.

Jakie produkty należy ograniczyć?

Ograniczyć należy słodycze i fast–foody, choć tych ostatnich najlepiej byłoby w ogóle nie spożywać, o ile bowiem słodycze dają organizmowi korzyść w postaci zastrzyku energii, tak fast-foody działają wręcz odwrotnie, a ponadto zawierają ogromne ilości różnego rodzaju szkodliwych substancji, między innymi duże ilości soli i tłuszcze trans. Tak samo należy wyeliminować wszelkie tłuste pokarmy, czyli bardzo tłusty nabiał i mięso. Nie wolno też zbyt mocno przyprawiać jedzenia, gdyż pikantne pokarmy przyczyniają się do zatrzymywania wody w organizmie. Największa rolę odgrywa tu rzecz jasna sól, która sprzyja pojawianiu się obrzęków i najlepiej jest Dieta antycellulitowastosować jej jak najmniejsze ilości, zastępując ją dodatkiem świeżych lub suszonych ziół.

Jakie produkty powinny znaleźć się w naszej diecie?

Tyle o produktach, których należy się wystrzegać, jeśli zaś chodzi o to, czego nie może zabraknąć w diecie, to są to na przykład ziemniaki, pomidory i sałata, bowiem warzywa te są bogatym źródłem potasu, zatem zapobiegają tworzeniu się obrzęków. Ponadto należy wzbogacić dietę o owoce i warzywa ze względu na ich dużą zawartość witamin i makroelementów. Najbardziej wartościowe z punktu widzenia działania antycellulitowego są owoce i warzywa, które działają moczopędnie. Są to między innymi arbuzy, czereśnie, truskawki, seler i pietruszka – ich spożywanie przyczynia się do usuwania nadmiaru wody.

Dieta antycellulitowaDużo wody i lekkostrawne potrawy

Ponadto należy każdego dnia wypijać minimum 8 szklanek niegazowanej wody mineralnej, wybierając tę o obniżonej zawartości sodu. Jest to może nieco kłopotliwe, bo wiąże się z częstszym oddawaniem moczu, ale bardzo pomocne, gdyż w ten sposób organizm pozbywa się zalegających w nim toksyn. Bardzo polecana jest również zielona herbata, która poprawia przemianę materii. Codzienne menu musi być pełne produktów o wysokiej wartości odżywczej, bo dzięki temu usprawnia się proces przemiany materii na wielu poziomach.

Trzeba także dbać, by spożywane produkty były lekkostrawne i nie zwalniały tempa trawienia. W tym celu należy też jadać częściej, ale mniejsze porcje i zawsze posilać się o tej samej porze i dbać, by odstępy między posiłkami były w miarę możliwości równe.

Dieta antycellulitowaProdukty bogate w witaminę B

Należy jeść produkty zawierające duże ilości witamin z grupy B (znaleźć można je na przykład w jajach, drożdżach i kiełkach zbóż), a także kwasy tłuszczowe, które mają ogromne znaczenie, bowiem przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej, zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w komórkach i poprawiają metabolizm tkanek, które już zostały objęte pomarańczową skórką. Kwasy te znajdują się w dużych ilościach w rybach, orzechach, olejach roślinnych, oliwie z oliwek oraz w miękkich margarynach. Należy więc dbać, by produktów tych nie zabrakło w codziennej diecie.

Widać zatem, że dieta ta nie jest bardzo skomplikowana, a jedyne problemy, jakich może nastręczać, wiążą się z koniecznością ograniczenia niektórych pokarmów i używek, z których najlepiej byłoby zrezygnować całkowicie, co byłoby z wielką korzyścią nie tylko dla stanu skóry, ale dla całego organizmu.

Reply