Dieta bananowa

Dieta bananowa

Dieta bananowa

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przepadają za tymi słodkimi owocami. Działa nie tylko odchudzająco, ale także wzmacnia układ nerwowy oraz poprawia samopoczucie.

Inna duża zaleta tego sposobu polega na tym, że dieta ta występuje w 3 wersjach i można dopasować do swych indywidualnych potrzeb jej postać tak, by odchudzanie było jak najbardziej efektywne, a jednocześnie nie wiązało się z koniecznością ponoszenia zbyt wielkich wyrzeczeń.

Dieta bananowaWersja I diety bananowej

Wersja I diety bananowej polega na tym, że 3 razy dziennie, na 3 główne posiłki zjada się muesli z dodatkiem banana, oczywiście bez cukru (można posłodzić miodem) i z maślanką albo jogurtem naturalnym zamiast mleka.

Ponadto na drugie śniadanie i na podwieczorek można zjeść niewielkie jabłko. Przez cały dzień należy wypić 6 szklanek wody mineralnej (naturalnie można przyjąć większą ilość płynów, np. niesłodzonych herbatek czy soków).

Dieta bananowaTaki sposób żywienia należy kontynuować przez tydzień, podczas którego każdego dnia można stracić 1 kg. Jest to więc szybka dieta, która poza tym, że skutecznie odchudza, oczyszcza także organizm z toksyn, jednak takie tempo chudnięcia nie jest naturalne i bardzo możliwe, że po zakończeniu diety pojawi się efekt jojo, a uniknięcie tego niepożądanego skutku może być bardzo trudne. Dlatego wersję tę poleca się jedynie osobom, które nie mają do zrzucenia zbyt wielu kilogramów i którym bardziej zależy na oczyszczeniu organizmu aniżeli na ubytku wagi.

Wersja II diety bananowej

Wersja II zakłada dietę trzydniową, na której można schudnąć 3 kg. Jest dość restrykcyjna, ponieważ dopuszcza jedynie zjadanie 3 bananów dziennie i wypijanie 3 szklanek mleka – oba produkty należy spożywać w odpowiednio rozplanowanych według potrzeb porcjach. Nie można jeść nic innego, zaś pić wolno jedynie wodę niegazowaną, najlepiej 2 litry na dzień. Racje żywnościowe są małe i może to zaskutkować osłabieniem, na szczęście jednak dieta trwa na tyle krótko, że nie powinna nieść za sobą żadnych negatywnych skutków.

Dieta bananowaWersja III diety bananowej

Najmniej restrykcyjna i najbardziej racjonalna (czyli także polecana przez specjalistów żywienia) jest wersja III diety bananowej. Trwa ona aż miesiąc i zakłada w miarę optymalne tempo chudnięcia, bo około 5-7 kg przez cały ten okres. Jedyna zmiana dotyczy śniadań – codziennie należy zjadać 1 dużego banana lub 2 mniejsze i pić szklankę niegazowanej wody mineralnej.

Potem w ciągu dnia można już jeść normalne posiłki, zachowując zasady zdrowego żywienia, czyli na przykład nie wolno jeść słodyczy i bardzo tłustych pokarmów, należy ograniczyć ilość spożywanego nabiału i trzeba wystrzegać się alkoholu.

Reply