Dieta Plaż Południowych – South Beatch

Dieta South Beach jest inaczej określana jako Dieta Plaż Południowych. Stanowi bardziej styl żywienia niż dietę. Została opracowana przez lekarza kardiologa o imieniu Arthur Agatston oraz dietetyka Marie Almon.

Plan żywieniowy jest w szczególności skierowany do osób, dla których problemem są choroby serca, otyłość, przebyte zawały czy cukrzyca. Jednak nie oznacza, że nie jest wskazana dla zwykłego Kowalskiego czy Nowaka. Otóż ci wszyscy, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, a nie przepadają za morderczymi kuracjami powinni skorzystać z diety South Beatch. Tym samym zyskują jeszcze jedno – ukształtowanie w sobie zdrowym nawyków dietetycznych.

Precz z węglowodanami

Dieta South Beatch nie jest żadną restrykcyjną metodą odchudzania. Nie jest także głodówką. To po prostu styl żywieniowy, w którym z codziennego menu należy wyeliminować złe węglowodany oraz tłuszcze nasycone. Pewnie niektórzy mogą się teraz zastanawiać, a co to takiego złe węglowodany? Tym mianem określamy produkty, których indeks glikemiczny wynosi ponad 60. W głównej mierze są to makarony oraz białe pieczywo. Autorzy zakładają, że im wyższy jest indeks glikemiczny, tym organizm szybciej trawi pożywienie, przez co szybciej staje się głodny i domaga się kolejnego posiłku. W grupie, w których królują tłuszcze nasycone występują masła oraz smalec, które także bezwzględnie należy wykluczyć z jadłospisu.

Produkty, które eliminujemy z codziennego menu powinny zostać zastąpione tymi, które posiadają indeks glikemiczny na poziomie mniejszym lub równym 50. Do takich produktów zaliczamy ziarna, warzywa i owoce. Z powodzeniem można zajadać się białkiem i tłuszczami nienasyconymi, które znajdują się w oleju rzepakowym, oliwie z oliwek, rybach czy awokado.

Inna niż wszystkie?

Cechą charakterystyczną odróżniającą dietę South Beach od innych planów żywieniowych jest fakt, że nie liczymy kalorii. Jedyne, co musimy przestrzegać to tego, aby przygotowywane przez nas posiłki posiadały zalecany indeks glikemiczny. Spożywamy śniadanie, które jest nieodzownym posiłkiem. Dieta Plaż Południowych zapewni twojemu organizmowi wszystko to, czego potrzebuje. Dlatego jest bezpieczna.

Przeciwwskazania do stosowania diety South Beach

Osoby, które cierpią na niski poziom cukru we krwi czy osoby chorujące na cukrzycę przed przystąpieniem do planu żywieniowego powinny sprawę omówić ze swoim lekarzem. Założenia diety w połączeniu z przyjmowanymi lekarstwami może w dużym stopniu obniżyć poziom glukozy we krwi. W diecie znajdują się jajka, a więc osoby z podwyższonym cholesterolem powinny zastąpić je mięsem drobiowym albo rybami.

Fazy planu żywieniowego

Dieta dzieli się na trzy etapy. Każda z nich jest różna, zawiera wykaz produktów zalecanych i zabronionych.

Faza pierwsza

Trwa dwa tygodnie i jest najbardziej restrykcyjna. W tym okresie można spożywać tylko chude mięso i warzywa. Niedopuszczalna jest konsumpcja jakichkolwiek produktów nabiałowych, ziemniaków czy pieczywa, co dla wielu jest najbardziej uciążliwe. Ewentualne niedobory wapniowe, które pojawią się w tym okresie należy uzupełniać specjalnymi preparatami.

Faza druga

Jeśli udaje nam się przystąpić do tego etapu, to możemy być z siebie dumni. Pierwsza faza z pewnością będzie dla wielu ciężka, ale na pocieszenie dodam, że teraz będzie już znacznie prościej. Na tym etapie włączamy produkty bogate w węglowodany. Okres jej trwania zależy od tego, ile kilogramów chcemy się pozbyć. Jeśli uda nam się osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę, to wtedy można przejść do kolejnego etapu.

Faza trzecia

To okres stabilizacji i utrzymywania osiągniętej wagi. Na tym etapie nie ma już żadnych zakazanych produktów, można jeść wszystko, na co ma się ochotę, mając na uwadze indeks glikemiczny dobieranych produktów. Jeśli zdarzy nam się znowu powracanie do złych nawyków żywieniowych, a przez to do wzrostu wagi ciała, cały proceder zaczynamy znowu od pierwszej fazy przez dwa tygodnie, potem drugiej i na końcu trzeciej. Trzeba pamiętać, że trwanie w fazie pierwszej może powodować zmęczenie, rozdrażnienie i osłabienie, jednak nie powinien to być powód do tego, aby się załamywać. Głowa do góry!

Dieta Soth Beatch z turbo doładowaniem

Potrzebujesz szybko schudnąć i nie masz czasu na jakieś długotrwałe diety. Jednak z drugiej strony nie czujesz się na siłach, żeby mordować się jakimiś głodówkami. Wypróbuj dietę South Beach  w wersji turbo. Zasady są proste. Oprócz zaleceń żywieniowych dla każdej z faz – a też będzie ich trzy – stosuje się zestawy ćwiczeń o różnych poziomach trudności. Trening nie zajmie dużo czasu, wystarczy pół godziny dziennie, a efekty twojego wysiłku będą widoczne już niebawem.

Faza pierwsza

Początkowy etap ma za zadanie powoli wprowadzić nas w nowy system.

Wykonuje się chodzenie interwałowe, gdzie pobudza się mięśnie posturalne, które mają podnieść naszą kondycję. W ten sposób odpowiednio przygotujemy się do wkroczenia w następną fazę. Ten okres powinien trwać około dwa tygodnie lub niekiedy więcej – wszystko zależy od tego, na jakim poziomie znajduje się nasza sprawność fizyczna.

Faza druga

Etap trwa około cztery tygodnie. To moment, kiedy nasza waga zacznie spadać, poczujemy przypływ sił i polepszymy naszą kondycję.

Faza trzecia

Trening, trening i jeszcze raz trening. Czas nieograniczony, można stosować się do niego nawet całe życie!

Reply