Dobra dieta zdrowia doda

Wiemy doskonale, że zdrowa dieta połączona z systematycznym uprawianiem sportu jest najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia. Jednak jakoś nie specjalnie do tych dwóch zaleceń się stosujemy. Nawet wtedy, gdy są to już zalecenia lekarza, wydane w trosce o nasze zdrowie, które nie jest już w najlepszej formie.

Dieta, ćwiczenia

No cóż tu dużo mówić, zdrowa dieta, ćwiczenia… komu się chce tego wszystkiego pilnować. Ale nie zniechęcajmy się tak od razu. Jeśli chcemy zmienić nasze nawyki, to znaczy, zacząć się dobrze odżywiać, oraz uprawiać systematycznie sport odpowiednio się na początek zmotywujmy. Ale to opiszemy za chwilę.

Poradźmy się także lekarza, na przykład rodzinnego, czy też dietetyka. Spytajmy na sam początek o to, jak w ogóle powinna wyglądać zdrowa dieta. On przedstawi nam, jakie produkty powinniśmy spożywać, w jakich ilościach, jakich zaś w ogóle najlepiej unikać. Poradzi nam także, jak często powinniśmy jeść i jakiej wielkości porcje powinny być. Po za tym, taki lekarz powinien nam również powiedzieć, jakie sporty najlepiej uprawiać i jak często. Lekarz to wszystko dostosuje do naszego stanu zdrowia, oraz naszego wieku, dlatego też, warto z jego porady skorzystać. Zatem taka wizyta jest jak najbardziej wskazana, a niekiedy nawet wręcz konieczna, bo przy pewnych schorzeniach nie wszystko nam wolno jak każdemu zdrowemu człowiekowi. Zatem, lekarz na sam początek. Wcześniej wspomnieliśmy o motywacji. To bardzo istotna sprawa, jeśli chcemy dokonać długotrwałych zmian.

Plan motywacyjny

Warto sobie zrobić taką listę motywacyjną, tzn., co chcemy osiągnąć i co możemy z tego dokonać dzięki wprowadzeniu przewidzianych zmian. Na pewno warto umieścić na takiej liście kwestie takie jak: poprawa stanu zdrowia, lepsze samopoczucie, uzyskanie wymarzonej wagi, poprawa kondycji organizmu, polepszenie wyglądu, w tym wyglądu naszej skóry. Są to wbrew pozorom bardzo ważne rzeczy i najczęściej to one nas bardzo motywują. Jeśli mamy listę motywacyjną, jeśli już porozmawialiśmy z lekarzem, to nie pozostaje nic innego jak zabrać się do dzieła.

Trzeba wybrać sport i na przykład wykupić karnet na basen, czy siłownie, albo zakupić rower, bądź też rolki. Następna sprawa to porządki z żywnością. Wyrzućmy to, co niezdrowe, zakupmy takie produkty, które powinniśmy spożywać i przeglądajmy przepisy kulinarne, tak, aby znaleźć takie, które pozwolą na smaczne spożywanie tych wszystkich zdrowych pokarmów. I nie rezygnujmy po miesiącu, dwóch, kiedy to wydaje się nam, że jakiś cel już osiągnęliśmy. Postarajmy się w tym wszystkim wytrwać. W pewnym momencie nasze zdrowe odżywianie i uprawianie sportu stanie się dla nas czymś naturalnym, zupełnie normalnym, czymś, bez czego nie wyobrażamy już sobie naszego życia codziennego. I to jest właśnie moment pełnego sukcesu, to jest to, co każdy z nas powinien osiągnąć, dla siebie samego, dla swojego zdrowia.

Reply