Żylaki to nie tylko problem natury estetycznej

Jeśli myślisz, że problem żylaków Cię nie dotyczy, bo nie jesteś w podeszłym wieku ani nie prowadzisz siedzącego czy stojącego trybu życia, jesteś w błędzie, ponieważ – mimo iż są to najczęstsze przyczyny pojawiania się tej nieestetycznej przypadłości – od tej reguły zdarzają się wyjątki i – wbrew pozorom – mają miejsce bardzo często. Najważniejszym kryterium świadczącym o tym, czy dana osoba w przyszłości może być narażona na pojawienie się tego problemu, są skłonności dziedziczne. Zatem jeśli Twoja mama lub babcia ma żylaki, to najprawdopodobniej Ty również możesz je mieć, choć oczywiście nie jest to pewne w stu procentach.

Pojawiające się na nogach brzydkie guzki, często usiane siateczką widocznych żył, to nie tylko problem natury estetycznej, jak często bywa odbierany przez osoby, które dotknął. Bagatelizowane za to jest podłoże tej dolegliwości, żylaki są bowiem oznaką tego, że organizm nie funkcjonuje jak należy, bowiem żyły nie są drożne. Nie jest więc prawdziwe przekonanie dużej części osób, które uważają, że żylaki to normalny objaw podeszłego wieku i nie ma na niego rady, jak tylko się z nim pogodzić. Nic bardziej mylnego – żylaki, a raczej przyczyna ich powstawania, czyli niedrożność żył, powinna być usuwana, najlepiej jak najwcześniej, bowiem, nieleczony, problem ten może doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji aniżeli tylko oszpecenie nóg.

Jest wiele metod usuwania żylaków, a większość z nich jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, dlatego warto się na któryś z nich zdecydować i się mu poddać, aby nie dopuścić do niebezpiecznego skrzepu, który może nawet zagrozić Twojemu życiu.

Reply